Владика Василій привітав мешканців Городенки з Днем міста

28 серпня, у день великого християнського свята Успіння Пресвятої Богородиці, в Городенці щорічно відзначають дату надання місту Магдебурзького права. Сьогодні це вже 351 річниця.

В урочистих заходах взяв участь Преосвященний владика Василій Івасюк, правлячий архиєрей Коломийської єпархії УГКЦ та єпископ Коломийський і Косівський ПЦУ Юліан Гатала спільно з місцевим духовенством.

У вітальному слові кир Василій привітав присутніх із великим та шанованим святом церковного календаря. У своїй науці владика пояснив, що Успіння Божої Матері асоціюється у нас із радісними емоціями через усвідомлення того, що Богородиця була прийнята Богом на небесах.

“В останній день попрощатися з Пресвятою Богородицею в Єрусалим прибули майже всі апостоли, які в цей час проповідували Євангеліє по цілому світу. У променях невимовного світла прийшов до своєї Матері Ісус Христос, оточений безліччю ангелів. Пресвята Богородиця звернулася до свого Сина з молитвами і сердечним проханням благословити усіх, хто шанує і буде шанувати пам’ять про Неї. Опісля Вона з радістю передала свою душу в руки Господа. Протягом трьох днів і ночей апостоли співали псалми біля гробниці Богородиці. І як тільки відбулося Її Воскресіння, тоді тлінне тіло Богородиці здійнялося до небес”,- розповів єпископ.

Також до привітань долучилися представники влади та запрошені гості.

Загалом день був насичений цікавими культурно-мистецькими заходами. Святкування продовжилось концертною програмою представленою глядачам.

Джерело: пресслужба єпархії


Новини єпархії