Владика Василій освятив престіл у храмі с.Пилипи (відео)

8 червня, у  день Торжественного поклоніння пречистим Тайнам Тіла і Крові Господа нашого Ісуса Христа, правлячий архиєрей Коломийської єпархії кир Василій (Івасюк) завітав на парафію Пресвятої Тройці с.Пилипи.

На церковному подвір’ї владику з віршованими рядками та короваєм зустріли наймолодші парафіяни спільно з парохом о.Романом Ямбором. Вручивши ключі від храму, парох запросив кир Василія очолити Літургію та знести молитви за прихожан і гостей храму. Після щирих привітань, владика увійшов до святині у супроводі дітей, які встеляли дорогу пелюстками квітів.

Перед початком Божественної літургії владика звершив освячення нового престолу.

Під час богослужіння його Преосвященству також співслужили: протопресвітер Корницький о.Володимир Дрозд, віце-канцлер єпархії о.Олександр Федоришин, о.Василь Коновалюк, о.Олександр Селезінка та о.Іван Шинкарук.

Звертаючись до вірних зі словом проповіді, владика розповів про значення і суть Євхаристії у житті християн.

Це творіть на спомин про Мене” (Лк. 22,19). У Церкві після Покаяння відбувається Таїнство Пресвятої Євхаристії. Віруючий через святе Тіло i Кров Христові отримує життя вічне, стає членом Божого єства (2 Пт. 1,4).Христос про Себе говорив: “Я є Хліб життя” (Iв. 6,48), хто його споживатиме, матиме життя вічне. Під цим Хлібом життя Христос мав на увазі таємниче подання людям Свого Тіла i Крові. Він говорив:Істинно, істинно кажу вам: якщо не будете споживати Тіла Сина Чоловічого i пити Його Крові, то не будете мати життя в собі. Хто їсть Мою Плоть i п’є Мою Кров, має життя вічне, i Я воскрешу його в останній день. Бо Плоть Моя є їжа, i Кров Моя є пиття. Хто їсть Мою Плоть i п’є Мою Кров, в Менi перебуває, i Я в ньому” (Iв.6,53-56)”, – сказав єпископ.

Відтак кир Василій зауважив, що Тіло Христове i Кров Його є небесною таємницею, а не символікою. “Хто причащається найсвятіших Тіла i Крові Христових, той носить у собі ці Тіло i Кров. Саме це i є причиною того, що Господь нас називає Своїми дітьми. Ми справді є Його дітьми, бо в наших жилах тече Його Кров. Ось чому Христос говорить: Той, хто їсть Мою Плоть i п’є Мою Кров, має життя вічне i Я воскрешу його в останній день” (Iв.6,54)”

Опісля парох храму о.Роман подякував владиці за архиєрейський візит та повчальне слово. Єпископ також висловив слова вдячності пароху за щоденну турботу і працю задля блага довіреної йому парафії. По завершенню кир Василій поблагословив кожного через обряд мирування.

Джерело: прес-служба єпархії

 


Новини єпархії