Владика Василій освятив дзвін у с. Іллінці

Сьогодні, 25 квітня 2021 р. Б. у Квітну неділю, правлячий архиєрей Коломийської єпархії Владика Василій Івасюк відвідав парафію  Успіння Пресвятої Діви Марії с. Іллінці Заболотівського протопресвітеріату, де освятив церковний дзвін.

Квітна Неділя пригадує нам подію Входу Господа і Спаса нашого Ісуса Христа у Єрусалим. Мешканці міста вітали Ісуса словами: «Осанна!», стелячи на дорогу свою одежу й тримаючи у руках пальмові гілки. Євангелист Матей пише: «І коли Він увійшов у Єрусалим, заметушилося усе місто, питаючи: «Хто це такий?» Народ же казав: «Це пророк, Ісус із Назарету в Галилеї» (Мт. 21:10-11). Проте так коротко тривала Христова слава: через пару днів, народ, котрий волав: «Осанна!», ревітиме: «Розіпни Його!».

Щирими словами й теплими привітаннями зустрічали парафіяни зі своїм отцем Мирославом Сметанюком свого правлячого Архиєрея.   Преосвященний Владика Василій Івасюк очолив Божественну Літургію у співслужінні із протопресвітером Заболотівським, о. Василем Гояном, о. Володимиром Семчуком, адміністратором церкви Введення в храм Пресвятої Діви Марії с. Балинці.

По завершенні літургії було освячено церковний дзвін. У житті церкви дзвони завжди відігравали і відіграють дуже важливу роль. Вони були, ніби язиком, голосом й трубами, які постійно скликали людей на богослужіння. У великі свята дзвін нагадував вірним про небесне блаженство; у дні святих – про вічний спокій святих небожителів; у дні Страсного Тижня – про наше примирення із Богом; у дні світлого Тижня – про перемогу життя над смертю, про наше спасіння й нескінченну радість в Небесному Царстві.

За давнім нашим церковним звичаєм владика Василій освятив вірним вербові галузки. Активних парафіян та доброчинців Архиєрей відзначив подячними грамотами.

Джерело: пресслужба Коломийської єпархії


Новини єпархії