Владика Василій Івасюк взяв участь у відкритті пам’ятника Блаженнішому Патріарху Любомиру Гузару.

9 жовтня 2021 року у м. Вінниця Блаженніший Святослав, Отець і Глава УГКЦ, відкрив перший у світі пам’ятник Блаженнішому Патріарху Любомиру Гузару. Впродовж попереднього тижня у м. Вінниці проходило ряд заходів під назвою – «Тиждень патріарха Любомира Гузара. Прилучитися до Великого».

На відкритті пам’ятника Блаженнішому Любомиру нашу єпархію представляли: правлячий Архиєрей Коломийської єпархії, Кир Василій Івасюк, о. Юрій Лукачик, о. Василь Перцович, о. Андрій Бакота, o. Олександр Федоришин та о. Михайло Мільчаковський.

Архиєрейську Божественну Літургію очолив Отець і Глава УГКЦ Блаженніший Святослав у церкві Покрови Пресвятої Богородиці м. Вінниці, котрому співлужили владики: Василій Івасюк, Іван Кулик, Богдан Дзюрах, Василій Тучапець, Петро Лоза, Йосиф Мілян та чисельне духовенство.

У своєму слові до вірних владика Богдан Дзюрах поділився свідченням та думками про життя та служіння Блаженнішого Любомира. Зокрема, він зазначив, що після свого відходу на пенсію не збудував собі печі для відпочинку, а після свого переходу продовжує служити Церкві та народу.

«Коли творці пам’ятника запитали мене, що мало б виглядати із кишеньки славного светра Блаженнішого, то я сказав, що чотки, як образ безустанної молитви, в яку був занурений Блаженніший Любомир. Молитва була його другим диханням – диханням його душі. Усі, хто близько із ним жили, розуміли, що він був мужем молитви і чотки були завжди у його руках. Тепер ці чотки будуть кожному пригадувати, хто споглядатиме цей пам’ятник, що він наш Блаженніший у Господі – завжди живий, щоб заступатись за нас», – зазначив проповідник.

На завершення Архиєрейської Літургії Блаженніший Святослав подякував о. Григорію Рогацькому, стараннями котрого і постав цей пам’ятник Блаженнішому Любомиру. Також патріаршими грамотами було відзначено скульпторів та авторів пам’ятника – Бориса Крилова та Олеся Сидорука.

«Таке враження, що ми сьогодні зібрались біля нашого батька, який є невидимо, але водночас і видимо буде присутній серед нас на цьому місці у Вінниці», – зазначив Блаженніший Святослав.

«Бо ми не самих себе проповідуємо, але Христа Ісуса, Господа; самі ж ми – слуги ваші ради Ісуса» (ІІ Кор. 4:5). Ці слова апостола Павла найкраще висвітлюють спосіб життя та жар любові Блаженнішого Любомира до Бога та людини. Будучи великою людиною, він ніколи не хотів звертати увагу на себе… єдиним його бажанням було вказати на Бога, для Якого він посвятив своє життя… таке враження, що Блаженніший Любомир вийшов з нами із храму, щоб вказати сучасній людині напрямок до Бога, до неба, до храму, бо тільки в Бозі людина може бути людиною… Навчімось сьогодні бути людиною так, як це написано на цьому пам’ятнику», – Блаженніший Святослав на завершення чину освячення пам’ятнику Блаженнішому Любомиру.

Пресслужба Коломийської єпархії


Новини єпархії