Владика Василій Івасюк взяв участь у похоронних богослуженнях Віри Шевчук, мами Блаженнішого Святослава

Сьогодні, 13 квітня 2021 р. Б., усі ми, вірні сини та доньки УГКЦ, схиляємо свої голови на знак шани й подяки, зі сльозами на очах, прощаючись із блаженної пам’яті рабою Божою Вірою Шевчук, матір’ю нашого Глави Церкви, блаженнішого Святослава.

 У заупокійних богослужіннях, які відбулися у храмі Святих Володимира і Ольги м. Стрия, взяв участь єпарх Коломийський, Владика Василій Івасюк, із священники нашої єпархії: о. Богдан Іванюк та о. Михайло Мільчаковський.

 «Сьогодні уся наша Українська Греко-Католицька Церква стоїть у спільній молитві, супроводжуючи душу новопреставленої раби Божої Віри в дорогу до вічності, в обійми Божого Милосердя. Її материнство долає межу родини та стає багатством цілої нашої Церкви», – про це у проповіді сказав Владика Тарас Сеньків, єпарх Стрийський.

Владика Тарас  відзначив її тихе християнське життя: «Своїм життям вона дала свідоцтво своєї гідності, до котрої Бог її кликав кожної миті, як матір, як дружину, як сестру, як християнку. Це тихе, смиренне життя, долаючи всі обставини часу й місця, у радості й горі, в терпеливості й усмішці, залишаючись вірною Богові, даючи яскраве свідоцтво віри, у котрому витримала до кінця. Богу це життя так сподобалося, що він сподобив її стати матір’ю Глави Церкви, Блаженнішого Святослава. Не тільки дати йому життя тіла, але й віри».

«Життя людини є сповнене зустрічами та розлученнями, але серед цих останніх є найкраще ті, котрі починаються слова: «До побачення!». Сьогодні ми, скріплені вірою у Воскресіння, у силі цієї твердої певної надії, проводжаємо своїми молитвами слугу Божу Віру до вічного спочинку та хочемо сказати спільно у вірі ці слова: «До побачення у небі!», – такими словами завершив свою проповідь Владика Тарас.

Від імені Синоду Єпископів УГКЦ слова співчуття висловив Владика Ярослав Приріз, єпарх Самбір-Дрогобицький: «Ваша Святосте, дорогий наш Патріарше, від імені Священного Синоду нашої Церкви, багатотисячного духовенства й монашества, багатомільйонного Божого люду, який присутній на усіх континентах Землі, дозвольте, Ваше Блаженство, від їхнього імені, сьогодні, в цей скорботний для вас, вашого батька, брата, родини час скласти Вам наше глибоке співчуття з приводу представлення Вашої дорогої мами…».

Від імені Конференції Римо-Католицьких єпископів України склав співчуття єпископ-помічник Львівської Архидієцезії РКЦ, єпископ Едвард Кава.

На закінчення Божественної Літургії  Блаженніший Святослав, від імені своєї покійної мами, свого особистого імені, батька та всієї родини подякував усім присутнім владикам, священникам, монашеству, лікарям та всім людям, котрі надсилали свої співчуття та молитви.

Своє слово Блаженніший Святослав закінчив такими словами: «В останніх часах я мусів потішати багатьох людей, але сьогодні не можу потішити себе. Бо тільки той розуміє біль втрати мами, хто сам пережив. Але я хочу, щоби мій біль, наш біль, сьогодні перетворився на проповідь, проповідь християнської віри у Воскреслого Христа, проповідь християнської віри у безсмертя людської душі, проповідь нашої віри, що смерть й страждання у житті людини не кажуть останнього слова. Нам тяжко є відпускати із людських обійм нашу маму, але єдиною нашою втіхою є те, що із наших людських обійм ми її передаємо в обійми Самого Бога, Котрий може краще її обійняти, як ми, люди, тут, на землі».

Джерело: пресслужба Коломийської єпархії

Фото: Департамент Інформації УГКЦ

Фото: Пресслужба Секретаріату Синоду Єпископів УГКЦ


Новини єпархії