Владика Василій (Івасюк) взяв участь у Хресній ході вулицями Івано-Франківська

25 березня на запрошення Архієпископа і Митрополита Івано-Франківського кир Володимира (Війтинина) до Івано-Франківська завітав єпарх Коломийський кир Василій (Івасюк) та єпарх Чернівецький кир Йосафат (Мощич), щоб взяти участь у традиційній Хресній дорозі.

Маршрут розпочався від храму Царя Христа та проліг через вулицю Незалежності до Архікатедрального собору. Велелюдну колону формувало численне духовенство, монахи й монахині, семінаристи та віряни. До ходи доличилось багато молоді, зокрема школярі та студенти.

Наприкінці Хресної дороги Архієпископ і Митрополит кир Волидимир звернувся до присутніх із пастирським словом, в якому подякув архієреям, духовенству та вірянам за участь у спільній молитві. У своєму слові владика Василій, зауважив, що вкотре Великий Піст впровадив нас в атмосферу глибоких роздумів перед святим хрестом.

Пригадавши повчальну історію одиного місіонаря, кир Василій розповів як після закінчення Св. Літургії священик-місіонер зайшов до захристії, де один із хлопчиків, які прислуговували, дивився на нього дуже дивно, а потім сказав: “Як я заздрю вам, отче! Я також хотів би бути місіонером!” – “Якщо так дуже хочеш, то, напевно, будеш. Закінчиш школу, закінчиш вищі студії і станеш до вівтаря”. Хлопець розплакався, хоча соромився своїх сліз. Як скінчив плакати, сказав: “Ні, прошу отця, я ніколи не стану священиком. Коли мені виповнилося три роки, мій батько прийшов додому п’яним, але більше, ніж завжди. Розпочав сварку з мамою та почав її бити. Вона від нього сховалася в якійсь схованці, так що він не міг її знайти. Тоді батько вихопив великий ніж, став наді мною і кричав: “Як не скажеш, де мама, то я тебе заріжу!”. Так вперше у мене був приступ чорної хвороби – епілепсії. Зараз це зі мною буває дуже часто. Лікарі говорять, що це від переляку. Бачите, отче, я ніколи не зможу стати священиком-місіонером”. Той батько вложив на все життя на маленькі і ніжні плечі свого сина хрест великий і важкий. Він розіп’яв Христа у власній дитині. Тож завершуючи розповідь, владика Василій закликав учасників ходи не розпинати Христа в своїх ближніх.

Відтак, з нагоди Хресної дороги, у Архікатадральному соборі кожен зміг прикластися до мощей Блаженного Симеона Лукача.

Джерело: прес-служба єпархії


Новини єпархії