Владика Василій Івасюк відвідав парафію у с. Яблуниці

05 грудня 2021 р. Б., Преосвященний владика Василій Івасюк, єпарх Коломийський, відвідав парафію Успіння Пресвятої Діви Марії с. Яблуниця Яремчанського протопресвітеріату, де висвятив на піддиякона – Миколу Скірчука та на священика – диякона Івана Поляка, який є уродженцем цього села.

Так радісно, гостинно й щиро зустрічали парафіяни зі своїм пастирем – о. Іваном Лозинським Преосвященного владику Василія, адже на цій парафії мали відбутися величні та славні події – рукоположення у піддияконство та священство.

Піддияконські свячення отримав студент VI курсу Івано-Франківської Духовної Семінарія імені священномученика Йосафата – Микола Скірчук.

Архиєрейську Літургію очолив владика Василій Івасюк у співслужінні із духовенством Яремчанського протопресвітеріату. Під час Архиєрейської Літургії, після Великого Входу, відбулися священичі свячення. Владика Василій висвятив на священика диякона Івана Поляка.

Владика Василій, звертаючись до присутніх у храмі й нововисвяченого ієрея, зазначив: «У цей святковий недільний день маємо дві величні події: рукоположення у піддияконство та пресвітерство. Вихованець та житель нашого села Поляк Іван Іванович приймає тайну Священства у жонатому стані. Рівночасно рукоположуємо у піддиякона студента VI курсу Скірчука Миколу Богдановича».

Також Преосвященний владика Василій підкреслив: «Ви, отче Іване, безсумнівно знаходитеся на дорозі віри і найбільше переживаєте за своє священство в кожній Святій Літургії. Господь покликав вас по імені, даючи відчути труднощі і радість вже тут на землі. Літургія – є вершиною життя священика, вона є Таворською Горою чи нашою карпатською Говерлою, де небо поєднується із землею, а земля з небом, де Бог розмовляє з людиною, а людина отримує вічне життя. У Літургії священик переживає особисту зустріч з Христом, який терпів, зазнав смерті на хресті і як Воскреслий живе між нами та дається нам під час Євхаристії… Отче Іване, ви нині служите першу Святу Літургію з живою вірою у серці, але прийде день останньої Літургії. І за час між першою й останньою Літургіями маєте створити собі нерукотворний пам’ятник ще за життя своєю мудрістю, вірою і любов’ю до людей. Обличчя такого доброго пастиря повинні знати наступні покоління».

Вкінці Божественної о. Іван Поляк щиро подякував Преосвященному Владиці за священничі свячення й попросив його про молитву. Також він подякував усім, хто був поруч на його дорозі до священства: батькам, рідним й усій парафіяльній спільноті, де він духовно зростав та набирався сил. У свою чергу отець Іван Лозинський подякував владиці Василію за Архипастирські відвідини та слова духовної науки.

Пресслужба Коломийської єпархії

Світлини: Микола Врубель


Новини єпархії