Владика Василій Івасюк провів візитацію шкіл Березова

Архиєрейський візит до навчальних закладів Березівського протопресвітеріату владика Василій Івасюк провів з метою перевірки викладання предмету “Основи християнської етики”.

За традицією візит розпочався з  Божественної Літургії за успішне навчання молоді у храмі св. Миколая. Під час богослужіння владиці співслужили: протопресвітер Березівський о. Ігор Полюк, о. Василь Боднарук, о. Микола Мединський та о. Михайло Дрогомирецький. Проповідь єпископ виголосив на тему притчі про зерно. У ній кир Василій порівняв зерно до Слова Божого, яке падає в душу людини і повинно благодатно рости.

Після відправи єпископ розпочав свій візит зі школи у Нижньому Березові. Тут навчаються 103 учні. За катехизм і християнську формацію кожного з них відповідає о. Ігор Полюк. У підвальному приміщенні закладу, де створений духовний центр, священник проводить уроки щопонеділка. У стінах школи духовенство привітно зустріла директорка Світлана Мілевська. Після спілкування, на великій перерві, діти та вчителі зібрались на лінійку, де спільно помолились за Україну і виконали Державний Гімн. На завершення відвідин владика Василь залишив на пам’ятку Коломийську ікону Пресвятої Богородиці “Це Мати Твоя”, ікону Блаженного Миколая Чарнецького та подарував патріарший церковний календар.

На черзі Вижній Березів. Під керівництвом директорки школи Оксани Негрич середню освіту тут здобувають 150 учнів. Парох села о. Василь Боднарук є призначений відповідальним за організацію викладання предмету “Основи християнської етики”. Допомагати з навчанням дітей владика призначив також о. Миколу Мединського з парафії пророка Іллі у с. Вижній Березів. На згадку дирекції школи владика також залишив ікони.

Найчисленнішою за кількістю учнів є школа в Середньому Березові — 300 дітей. Викладання  християнської етики тут закріплено за о. Романом Шкабрієм. Зважаючи на велику кількість класів, єпископ запропонував обов’язки викладання поділити з о. Михайло Перцовичем, священнослужителем Чорних Ослав. Провівши бесіду з директором школи Ігорем Геником, владика Василій побажав успіхів у співпраці з духовенством та залишив пам’ятні подарунки.

Підсумовуючи візитацію цього дня, єпископ наголосив священникам, що сьогодні триває боротьба за існування української держави, єдність нашого народу, а особливо вплив на дітей, молодь та інтелігенцію. Тому закликав їх  виховувати у дітях добрих християн, патріотів і вчених, зазначивши, що цей обов’язок є великою відповідальнісю.

Джерело: пресслужба єпархії

 


Новини єпархії