Владика Василій Івасюк освятив новий престіл у с. Черник

28 листопада 2021 р. Б., Преосвященний владика Василій Івасюк, єпарх Коломийський, відвідав парафію Різдва Пресвятої Богородиці с. Черник Пнівського протопресвітеріату, де освятив престіл.

Радісно й щиро зустрічали юні парафіяни разом зі своїм душпастирем, о. Мироном Тимівим, Преосвященного владику Василія. Слова радості, побажання здоров’я, миру й плідної праці на Христовому винограднику линули з уст дітей.

Опісля відбувся чин освячення нового престолу та Божественна Літургія, яку очолив Преосвященний Владика Василій Івасюк у співслужінні із духовенством Пнівського та Надвірнянського протопресвітеріатів.

Звертаючись до вірних, владика Василій торкнувся таких болючих й поширених тем, як: пошук порятунку в екстрасенсів, відкинення віри у Бога, підкоренню злу й гріху. Владика зазначив: «Євангельська притча дає відповідь на це питання. Вона оповідає, як з біснуватої людини вийшли біси й увійшли в стадо свиней, котре кинулося з обриву у воду і загинуло. Розум, дух і тіло божевільної людини завжди опановує диявол. Жодні людські зусилля і хитрощі не могли зв’язати цю людину; вона розривала залізні окови та звільнялася від усіх обмежень, втікаючи в пустиню. Мешкав цей божевільний у гробах, бо там немає нічого людського, крім кісток померлих і спогадів про смерть… Нині в людей поселився страх, сумніви в існування Бога, а коронований вірус морально деградує суспільство та вводить нашу державу в економічну та політичну кризи. Люди шукають поради чи підтримки. Тут появляються новітні пророки, котрі запрошують на зустріч зі сторінок газет, з екранів телевізорів і рекламних плакатів на вулицях. Їхніми кумирами є відомі артисти, політичні діячі та інші знані люди. Довірливі люди дозволяють себе обдурити, віруючи що «їм пороблено» або «їх хтось наврочив» і лише ось ця знахарка, цей екстрасенс, чи цей біоенергетик за покупку в нього амулету може зняти цю страшну причину. Пройдисвітів на світі дуже багато! Безумовно, що це все неправда, й ошукана людина рано чи пізно починає це розуміти. Раптом знову появляється новий чудотворець і все починається з початку… Насправді, жодний цілитель, екстрасенс чи ворожка не в змозі нам допомогти, а навпаки, роблять ще гірше. Відповідь проста «Тому що не вони створили людей, а Господь створив і тільки Він може зцілити людину, а не самозванець». Зцілення людини, її очищення від гріхів і поєднання з Богом відбувається у Христовій Церкві».

Також владика Василій нагадав усім парафіянам не забувати про Голодомор, який забрав життя мільйонів українців: «Вчора, 27 листопада був день пам’яті жертв Голодомору. У нашій згадці повстають чоловіки, жінки і діти, котрі проходять мільйонними мовчазними чергами з пшеничними колосками у руками. Сьогодні ж там, де колись відбувся геноцид, триває війна, а ми живемо так, неначе її немає. Ми всі повинні обмежити себе у святкуваннях і салютах та почати постити і молитися. Там, колись з голоду вимирали цілі села, а тепер там смерть дивиться в обличчя наших воїнів і можливий голод хоче знову постукати в наші домівки. Правдива небезпека існує і життя своїх громадян треба захищати та цінувати».

Вкінці Літургії о. Мирон подякував влядиці за архипастирський візит, а також запрошеним отцям за спільну молитву.

Пресслужба Коломийської єпархії

Світлини: Микола Врубель

 


Новини єпархії