Владика Василій (Івасюк) очолив святкове богослужіння у храмі св. Василія Великого с.Котиківка

14 січня, у свято Обрізання Господнього та день пам’яті Святого Василія Великого, архиєпископа Кесарії Кападокійської, єпископ Коломийський кир Василій (Івасюк) звершив Божественну Літургію у храмі с.Котиківка. До парафіяльної громади владика завітав з нагоди храмового свята.

Його Преосвященству цього дня співслужили: парох храму о.Василь Гавриш, декан Городенківський о.м.Ігор Левицький, о.м. Ярослав Біляїв, о.Микола Вонсуль, о.Михайло Івасюк, о.Ігор Ковбасюк, о.Богдан Сілецький та о.Любомир Ярославський.

Зі словом проповіді до чиленної пастви та присутніх гостей звернувся владика Василь (Івасюк). Проповідник розповів про найменування Сина Божого і важливість імені у житті людини.

“Господь наказав Адаму надавати імена усьому творінню, таким чином демонструвалась вищість людини над світом. За Божим планом людина є володарем світу. Бог кличе по імені вибраний народ до особливої місії. Він кликав по імені всіх осіб, яких обрав для особливого служіння: Мойсея (Вих 3:4), Самуїла (1 Сам 3:4) та ін. Часом Бог змінював імена деяким своїм слугам, що означало для них нове покликання та особливе Боже заступництво. Таким чином, Яків став Ізраїлем (Бт. 32:29), Аврам – Авраамом (Бт. 17:4), апостол Симон – Петром (Мт. 16:18) або Савла – Павлом (Ді.13:9). Сьогодні залишився звичай змінювати ім’я світської людини, коли вона приймає чернечий постриг, тобто міняє своє покликання”, – сказав владика.

Кир Василій також наголосив, що дане при хрещенні нам ім’я повинне бути кожному святе й дороге, бо з ним підемо у вічність.

“Пам’ятаймо, що своїм іменем ми міцно пов’язані з Іменем Господа нашого Ісуса Христа і Його святими. Молімось до свого небесного покровителя, вивчаймо його життя, наслідуймо його чесноти. А якщо не знаходимо свого імені серед переліку святих, то живімо так, щоб наше ім’я стало святим!”, – настановив єпископ.

Відтак владика привітав всіх, хто носить ім’я Святого Василія Великого, побажавши досконалості та витривалості на прикладі їхнього небесного покровителя. У свою чергу, з нагоди імменин, до кир Василія також звернувся парох храму о.Василь Гавриш, декан Городенківський о.м.Ігор Левицький та парафіяни, які побажали владиці многих літ та Божого благословення на життєвій дорозі.

Після святкового богослужіння відбулось мирування та водосвяття. На завершення свого візиту єпикоп спільно з парохом оглянув новий храм, будівництво якого триває.

Джерело: прес-служба єпархії


Новини єпархії