Владика Василій Івасюк очолив прощу спільнот Доброї Смерті у Погоні

26 червня 2021 р.Б., в селі Погоня, відбувся ХІІ Міжнародний з’їзд спільнот Страждальної Матері Божої Покровительки Доброї Смерті.

З благословення архієпископа й митрополита Івано-Франківського, преосвященного Кир Володимира Війтишина, архієрейську Божественну Літургію очолив преосвященний владика Василій Івасюк у співслужінні із протоігуменом о. Йоаном Школиком, ЧСВВ; ігуменом Погінського монастиря о. Романом Мельником, ЧСВВ; ієромонахом Никодимом Гуралюком, ЧСВВ; отцями-василіянами та чисельним духовенством.

Вкінці Божественної Літургії Кир Василій Івасюк освятив копію Коломийської ікони «Це Мати твоя». Оскільки є задум у Погонському монастирі зібрати копії Богородичних ікон.

Звертаючись до паломників, владика Василій пригадав історію виникнення Апостольства Доброї Смерті: «Апостольство Доброї Смерті з’явилося у 1490 р. у Франції під назвою «Братство Матері Божої семи скорбот». Культ був офіційно затверджений Папою Олександром VI і швидко поширився Європою. В 1908 р. Папа Пій X перейменував Братство в Апостольство Матері Божої, Покровительки Доброї Смерті. В Україні Товариство з’явилося в 30-х роках ХХ ст. Основною метою Товариства є добре приготування християнина до смерті».

Також Кир Василій наголосив на важливості спасіння людської душі: «Людині в наш час важливо є допомогти спасти свою душу. Бог хоче, щоб усі люди навернулися і не чекає від нас жодних подвигів мучеництва. Нам потрібно не жаліти себе, а навчитися виконувати відповідально своє служіння там, де ми знаходимося. Не приписуймо собі привілеїв, не хитруймо, не обманюймо. Не шукаймо допомоги далекоглядних пророків, а просто служімо Богові, шукаймо Його на тому місці, де ми знаходимося. Це можливе для кожного і скрізь. У пошуках Бога не потрібно забігати кудись вперед та дивитися по боках, а слід оглянутися довкола себе самого та побачити Господа».

Вкінці преосвященний владика Василій побажав усім віднайти Бога у своєму житті: «Церква закликає вас до молитви за порятунок світу. У серцях треба розпалити свою віру, повісити розп’яття у своїх домівках, щоб нагадати собі, що ми також повинні нести хрест, збирати сім’ю разом щовечора на молитву і читання Святого Письма; ходити на Літургію, щоб дух любові та жертовності окроплював наш бізнес, соціальне життя та наші обов’язки. Сили зла об’єднані; сили добра розділені. Ми, можливо, не зможемо зустрітись в одному храмі, – але ми можемо зустрітися на колінах у молитві».

Настоятель Погінського монастиря о. Роман Мельник, ЧСВВ та протоігумен о. Йоан Школик, ЧСВВ подякували владиці Василію за душпастирський візит та спільну молитву.

Пресслужба Коломийської єпархії


Новини єпархії