Владика Василь (Івасюк) взяв участь у Міжконфесійній раді області

У Івано-Франківську відбулося засідання Міжконфесійної ради області для налагодження діалогу між представниками влади та церкви. 

У заході також взяли участь керівники правоохоронних структур, голови райдержадміністрацій та міські голови міст обласного значення. Дана зустріч актуальна напередодні проголошення Томосу і створення єдиної Помісної Православної Церкви в Україні.

Відкриваючи зустріч Олег Гончарук наголосив на тому, що органи державної влади співпрацюватимуть із представниками церков аби гарантувати безпеку та порядок в області.

“Сподіваюсь, що наша зустріч допоможе налагодити добрий діалог між владою та церквою. Головним завданням ставимо собі забезпечення на Прикарпатті толерантності у стосунках між конфесіями та виваженої політики у сфері державно-церковних відносин. Загалом мені приємно відзначити, що в області є готовність більшості конфесій до конструктивного діалогу задля вирішення існуючих чи запобігання виникненню потенційних проблем. Це особливо актуально саме зараз, напередодні надання Томосу і створення єдиної Помісної Православної Церкви в Україні”, – зазначив очільник області.

Під час наради слово мали представники різних конфесій з метою мирного врегулювання  церковних питань.

У свою чергу правлячий архиєрей Коломийської єпархії УГКЦ кир Василій (Івасюк) зазначив, що УГКЦ ніколи не втрачала Томосу від часів Володимира Великого.

“До Володимирої єдності треба йти. Мене тішить, що до цього усвідомлено повертається православний світ. Нас мають об’єднувати не лише такі питання, за круглим столом треба збиратися частіше, щоб почути думку кожного. Сьогодні ми зібрались під егідою держави, однак важливо пам’ятати, що духовенство має мирити владу, а не влада нас…”

В ході зустрічі представники церков запевнили у своїй готовності до співпраці задля збереження спокою на Прикарпатті.

Джерело: прес-служба єпархії за матеріалами Івано-Франківської ОДА 

 


Новини єпархії