Вітчим. Як побудувати мости?

Не представляйте вітчима дитини рідним батьком

Одруження жінки з дитиною після розлучення з першим чоловіком – досить поширена ситуація. Навіть якщо перший чоловік перебуває геть далеко від своєї дитини, не контактує з колишньою дружиною та не заявляв про намір брати участь у вихованні дочки чи сина — після другого шлюбу обманювати дитину про її походження не варто.

Навіть якщо на момент вашого одруження з другим чоловіком малюку було рік від народження і здається, що він ніколи не дізнається про свого безвідповідального батька, не варто приховувати правду. В сучасному світі людина не має обмежень у доступі інформації і не виключено, що у майбутньому ваш син або дочка викриють інформацію, оприлюднення якої ви уникали. Окрім того, для кожної людини важливо отримати свою справжню ідентифікацію, знати, ким є та звідки походить, які сильні та слабкі сторони чи генетичні хвороби може успадкувати та яке надбання має. Хоч ваш перший чоловік може видаватися найгіршою людиною на світі, але і він та його родина мають таланти, вроджені позитивні якості, які передаються нащадкам.

Розказуйте позитив про батька дитини

Дитина потребує чути, що її народження не випадкове і що вона не винна в тому, що батьки розлучилися. Тому говорити про рідного батька треба добре. В іншому разі дитина, яка природно має позитивне налаштування до рідної людини, почуватиметься самотньо, замкнеться в собі. Не обговорюйте з дитиною причини розлучення. Скажіть: «Твій тато – добра людина. Він був радий твоєму народженню. Але ми розійшлися, бо постійно сварилися». Якщо рідний батько заявив про бажання спілкуватися з дитиною, поговоріть про це в рівній мірі з попереднім чоловіком, як і з нинішнім, щоб напруження у відносинах не передалося дитині. Домовтеся, як часто будуть зустрічі, різні деталі – на які атракціони рідний батько буде водити під час зустрічей, скільки грошей вкладати у спільний відпочинок, коли і які іграшки будуть купувати батько і вітчим. Щоб були чіткі правила, яких будуть дотримуватися усі.

Не поспішайте просити дитину називати татом вітчима

Часто прийомний батько, який любить свою дружину, досить чуйно ставиться і до її дитини, може замінювати рідного батька. Однак не треба вимагати від дитини одразу любити вашого другого чоловіка. Так само, як і чоловік не зобов’язаний полюбити вашого сина чи дочку. Дорослий чоловік може свідомо прийняти вашу дитину. Але любов приходить із часом. Не поспішайте просити дитину називати вашого другого чоловіка татом. Досить, що вони стануть друзями. Згодом, коли дитина підросте, вона зможе зробити свідоме рішення і почати говорити до вітчима: «батьку». Слід розуміти, людина чи мала, чи старша, любить того, хто віддав їй частину себе, присвятив час. Інколи важливо не те, як вона звертається, але як почувається у спільному товаристві.

Будуйте сімейне вогнище

Створюйте атмосферу довіри, організовуйте відпочинок у дружній компанії, запрошуйте в гості хороших людей та відвідуйте родичів. Багато спілкуйтеся, як із чоловіком, так і зі своїми дітьми. Не створюйте конкуренції. Хай кожен у вашому домі почувається щасливим. Тоді легше буде прийняти забаганки долі, сильні і слабкі риси характеру одне одного та людей навколо. Пам’ятайте: світ не ідеальний, але якість кожного прожитого дня в родині залежить від рішення людей любити та шанувати одне одного, не тримати зла і будувати якісні стосунки.

Автор: Оксана Тупальська

Джерело: CREDO


Новини УГКЦ