Вірних запрошують взяти участь у прощі до Страдчу

26 червня 2021 р. Б., в День мирянина, запрошуємо усіх людей доброї волі відбути прощу до с. Страдч, Яворівського району, Львівської області.

Щороку, в цей день, тисячі паломників вирушають на молитовний поклін до наших українських новомучеників – блаженного дяка Володимира Прийми та блаженного о Миколи Кондрата на Страдецькій горі (парафія Успіння Пресвятої Богородиці), котрі загинули від рук червоноармійців у 1941 р. під час радянської окупації Галичини. Блаженного Володимира Прийму оголошено покровителем усіх мирян УГКЦ.

Цьогорічна Всеукраїнська проща до Страдча присвячена багатьом знаменитим подіям, котрі вплинули на життя та розвиток УГКЦ. Бо цього року виповнюється 80 років з дня смерті Блаженних о. Миколи Кондрата та дяка Володимира Прийми, а також 20 років з часу приїзду Блаженного Папи Івана Павла ІІ до України та проголошення Блаженними українських Мучеників.

Віряни зможуть помолитися молебень до страдецьких блаженних та відбути Божественну Літургію, котру очолить Блаженніший Святослав, Отець та Глава УГКЦ. Опісля відбудеться зречення від алкоголю та Хресна Дорога.

Програма прощі:

10:00 – Молебень до страдецьких блаженних.

11:00 – Архиєрейська Божественна Літургія, котру очолить Блаженніший Святослав, Отець та Глава УГКЦ.

  • Присяга звернення від алкоголю.
  • Хресна Дорога.

Довідково:

Страдч – відпустовий Марійський паломницький центр, що славиться своїм підземним монастирем та Хресною Дорогою. У 1936 році Папа Римський Пій ХІ встановив на страдецькій горі Хресну дорогу та надав Страдчу статусу відпустового місця. Також, Страдецька Хресна дорога (Кальварія) отримала від Папи значення Єрусалимської Хресної дороги. На вершині 350-метрової гори – храм Успення Пресвятої Богородиці.

Страдч є також місцем подвигу і поховання двох новомучеників УГКЦ – о. Миколи Конрада та дяка Володимира Прийми, які загинули у 1941 році під час радянської окупації Галичини. У 2001 році Папа Римський Іван Павло ІІ проголосив о. Миколу Конрада та Володимира Прийму блаженними.

Блаженний Микола Конрад – професор, католицький богослов, філософ, суспільний ідеолог. Вважається духовним опікуном студентської молоді. Володимир Прийма – єдиний мирянин, який проголошений блаженним, є опікуном мирян.


Новини УГКЦ