«Віра робить усе можливим для кожної людини» –  Владика Василій Івасюк.

Сьогодні, 11 квітня 2021 р. Б., у  ІV неділю Великого Посту, в день, коли наша Свята Церква величає та прославляє преподобного Івана Ліствичника, Преосвященний владика Василій (Івасюк), звершив Архиєрейську Божественну Літургію у Катедральному соборі Преображення Христового м. Коломиї.

Іван Ліствичник відомий усім нам своїм душестпасительним твором «Ліствицею раю», де зображено 30 ступенів духовного сходження людини від досконалості у досконалість. Як наголошує преподобний: «Наш життєвий шлях, шлях до спасіння, не є безтурботною мандрівкою, не є поїздкою на ліфті, але важким підйомом по драбині, небезпечним та неможливим без Божої допомоги».

У своїй проповіді Владика Василій Івасюк так влучно зазначив: «Першою сходинкою преподобний вважає зречення від земних пристрастей. Далі неупередженість, мандрівниче життя, послух, покаяння, пам’ять про смерть, плач, лагідність. Також розкрито пристрасті та інші гріховні стани, дано вказівки для боротьби з ними. Потім зображено шлях чеснот, матір’ю яких є молитва. Вінцем твору «Ліствиці раю» є союз трьох чеснот — віри, надії та любові».

Звертаючись до вірних, Преосвященний Владика нагадав, що «…ми продовжуємо час Великого посту, щоб вкінці принести Богові плід, гідний покаяння. Й так важливо вірити й молитися. Адже віра допомагає приймати силу Божої благодаті, щоби йти по сходинках чеснот Івана Ліствичника до Бога. Віра допомогла й сьогоднішньому євангельському біснуватому юнаку, батько якого благав про допомогу. Батько хворого звертався до апостолів й учнів Спасителя по допомогу, але вони не змогли його оздоровити. Тоді батько прийшов до Ісуса, благаючи: «Якщо можеш, поможи нам, змилосердися над нами. Ісус каже йому: – Якщо можеш? – Все можливе тому, хто вірує» (Мр. 9:23-24). І тоді батько зі сльозами на очах скрикнув: «Вірю, поможи моєму невірству!» (Мр. 9:24). І тільки тоді Господь зцілив юнака, одержимого німим духом. Учні, залишившись на самоті, запитали Ісуса, чому вони не змогли вигнати злого духа із хворого. Господь відповів: «Цей рід нічим не можна вигнати, тільки молитвою та постом» (Мр. 9:29).

«Господи, вислухай щирі молитви, прийми строгий піст народу України та вилікуй наші немочі й хвороби, вижени сили темряви і кожне горе Твоєю божественною силою. Пресвята Богородице, Мати Божа Неустанної Помочі, прославлена в Коломийській іконі «Це Мати твоя», вірою з’єднай назавжди Україну з Богом», – такою щирою молитвою завершив сьогоднішнє Архиєрейське богослужіння Преосвященний Владика Василій.

Джерело: пресслужба Коломийської єпархії


Новини єпархії