«Віра і надія на Бога – це благодатна сила, котрі чинять чуда в нашому житті», – Владика Василій до молоді у с. Пнів

З 13.08.2021-15.08.2021 р. Б. на парафії Непорочного Зачаття Пресвятої Діви Марії с. Пнів, Пнівського протопресвітеріату, тривали молодіжні реколекції.

На запрошення о. Миколи Костика та о. Ярослава Онуфрака, котрий у Пнівському протопресвітеріаті відповідає за працю із молоддю, духовні науки із молоддю проводив о. Микола Гаврилюк. В часі реколекцій усі бажаючи мали добру нагоду перед початком навчального року приступити до Святих Тайн Сповіді та Євхаристії.

На завершення реколекцій у неділю 15.08.2021 р. Б. на парафію Непорочного Зачаття Пресвятої Діви Марії с. Пнів завітав дорогий гість: правлячий архиєрей Коломийської єпархії, Кир Василій Івасюк, щоби благословити, настановити та вказати на добру дорогу молоді, від якої залежить подальше благо нашої Батьківщини.

Також слід відзначити й подію, яка відбулася цього дня: піддияконські свячення, з рук Преосвященного владики Василія, отримав студент Католицького Лювенського Університет та Семінарії Святого Папи Римського Івана ХХІІІ (Бельгія), житель с. Білі Ослави, брат Володимир Грещук.

Архиєрейську Божественну Літургію очолив Кир Василій Івасюк у співслужінні із о. Миколою Костиком, о. Богданом Михайлиною (протопресвітером Пнівського протопресвітеріату), о. Ярославом Онуфраком та о. Миколою Гаврилюком.

Звертаючись до молоді зі своїм батьківським словом, преосвященний владика Василій наголосив: «Дбати про спасіння своєї безсмертної душі варто з юних років. Отож дуже позитивним є той факт, що Ви, хлопці і дівчата, бажаєте жити церковним життям. Господь кличе нас до Себе. Але Його голос чують лише ті, хто усвідомлює свою гріховність і бажають очищення, ті хто намагається боротися зі своїми пристрастями і не грішити. А для того, щоб віруюча людина мала можливість очиститися від гріхів і спасатися, Господь встановив Таїнства Сповіді і Причастя. Багато молодих людей відкладають питання спасіння своєї душі і свого покаяння на пізніший час, мовляв, покаюся вже в 40-50 років. Але ж ніхто не знає чи вдасться дожити до цього віку. Трудися поки ти молодий, бо в старості буде все по-іншому. І Святі Отці у своїх творах наголошують, що дбати про своє спасіння і трудитися для цього слід замолоду. Тому не слід лінуватися читати ранішні та вечірні молитви, ходити до храму. І якомога частіше слід причащатися Святих Христових Таїн».

Також владика Василій підкреслив, що  соціальні мережі можуть нести згубний вплив: «Сучасна людина може потрапити в небезпеку – замкнутися на собі в Інтернеті. Пустиня Сахара розширюється зі швидкістю п’ять кілометрів на рік, захоплюючи зелені клаптики землі, то інтернет і соціальні мережі через неправильне користування ними можуть висушити благодатні джерела та забруднюючи останні оазиси духовності. На жаль, може так статися, що у скорому часі людині не потрібно буде ходити в гості, їхати на навчання і конференції, тому що можна буде управляти системою інтернет із власного будинку. Людина залишиться у світі, як в пустині, холодною до всього і чужою для всіх».

Вкінці богослужінь новопоставлений піддиякон Володимир подякував Богові за дар життя, за дар покликання, а своєму святителеві, Кир Василю Івасюку, за уділення свячень.

Пресслужба Коломийської єпархії


Новини єпархії