Гурт “Εφφατά” – кроки до створення

Хочете почути теплу історію про те, як хлопці з семінарії вирішили відкритися світу та записали власний аудіо-диск? Тоді слухайте.

“Спочатку був просто собі гурт”, – діляться вихованці Івано-Франківської Духовної Семінаріії УГКЦ. А сьогодні це “Εφφατά” – квартет у складі Любомира Мисака – першого тенора, Івана Харевича – другого тенора, Михайла Макара – баритона та Павла Віри – баса. Хлопці кажуть, що не мали на меті створювати повноцінний серйозний гурт, який зможе організовувати Богослужіння, Хресні дороги та різні виступи. Але, тим напевне керує, Господь, адже семінарійному гурту “Еффата”, що з грецької перекладається як “відкрийся”, все ж вдалося відкритися світу – випустити власний продукт.

Спочатку продавали диски інших гуртів, коли їздили під час посту з Хресними дорогами. “Нас запитували, чи це наші диски і в один момент, ми вирішили, що пора. Пора створити щось своє. Таке, що зможуть слухати люди. Твори у нашому виконанні можна послухати в Інтернеті, ми публікували декілька відео. Але то все аматорське, звук не такий якісний і, відповідно, загальна картина ніби не дописана”, – розповідає Іван Харевич. І ось, 10 творів, які можна послухати в дорозі, чи коли заманеться душі – маленька спільна мрія “Еффати” здійснилася.

“Основною проблемою від зародження мрії стало те, що ми не знали, де взяти фінанси”, діляться хлопці. Проте, як то кажуть, світ не без добрих людей, які підтримали як морально, так і матеріально.

Почали запис альбому в листопаді. Пророблено  масштабну роботу, адже є 10 творів, четверо людей, кожного партію окремо записували, потім звукооператор зводив все в одне ціле. “Перший тенор тримає мелодію, тому спочатку записали мене”, – розповідає Любомир Мисак. Один з творів четверо людей навіть умудрилися розкласти і записати 5 голосів. Це варто почути!

Див.також Презентація музичного альбому гурту “Εφφατά”

Частина творів в аудіодиску восновному акапельні і лише кілька під фонограму. Хлопці кажуть, що у диск увійшли одні з найважчих пісень. “Поліхроніон”, яким, власне, розпочинається диск, ви не знайдете більше ніде. В мережі є цей твір лише у російській редакції. “У Царстві Твоїм” – Любомир Мисак сам переклав з церковнослов’янської мови. А “Щедрий вечір” у чоловічому складі ви взагалі ніде не знайдете. “Батьку” – це улюблена після Блаженнішого Любомира Гузара. Тут окрема історія, хлопці розповідають, що колядували в Блаженнішого, та навіть, мали честь почастуватися пампушками у резиденції Любомира Гузара. Цього року минає 85 років від дня його народження і семінаристи вирішили, що присвятять цю пісню йому. “Висоти й низини” – це авторські слова Павла Віри. Тобто кожний твір має свою історію та родзинку.

“Диск – це своєрідний підсумок того, чого ми навчилися і що ми зробили за 5 років спільної праці”, – каже Михайло Макар. Що буде далі, хлопці не знають, живуть і слідують словам Блаженнішого Любомира Гузара: “Моє до вас прохання: моліться і працюйте”.

Автор: Вікторія Остафійчук

Фото: Михайло Кондрат

 


Новини єпархії