Відбулися окружні вибори пресвітерів

8-9 квітня, проходили вибори священників в м. Надвірна та м. Коломия до Пресвітерської ради Коломийської єпархії УГКЦ.

Як уже повідомлялось, 21 березня 2024 року, Преосвященний владика Василій Івасюк, єпарх Коломийський, затвердив оновлений статут Пресвітерської ради Коломийської єпархії.

Пресвітерська рада – це зібрання пресвітерів, які представляють весь пресвітерій Коломийської єпархії. Рада діє на підставі Кодексу Канонів Східних Церков (ККСЦ), Канонів партикулярного права УГКЦ, Статуту та адміністративних актів правлячого єпископа Коломийської єпархії. Пресвітерську раду очолює єпархіяльний Єпископ, який скликає засідання Ради, головує на ній, визначає справи, які слід розглянути і допускає справи, запропоновані до обговорення членами Ради.

У м. Надвірна, відповідно до норм статуту, обиралися чотири пресвітери від Ланчинського, Надвірнянського, Пнівського, Тисменичанського та Яремчанського протопресвітеріатів. Натомість, в м. Коломия обиралися три пресвітери від Коломийського, Корницького, Печеніжинського та Отинійського протопресвітеріатів.

На виборах був присутній Преосвященний владика Петро Голіней, єпископ-помічник.

Також мають відбутися вибори в інших протопресвітеріатах.

 

 

Пресслужба Коломийської єпархії УГКЦ


Новини єпархії