“Від отруєння алкоголем помирає стільки людей, скільки в дорожньо-транспортних пригодах” — владика Василь Івасюк

15 грудня Преосвященний владика Василій Івасюк, єпарх Коломийський помолився з парафіянами катедрального собору Преображення Христового у м. Коломиї.

За богослужінням єпископу співлужили адміністратор храму о. Володимир Білослудцев та о. Юрій Андрійчук.

У своїй проповіді кир Василій зверну увагу парафіян на поширену проблему сьогодення, яка губить багатьох людей через заглядання в чарку.

“Слова сьогоднішнього Євангелія “Їж, пий і веселися” наголошують на дуже актуальній проблемі – вживання алкоголю у наші дні. Зараз споживання спиртних напоїв у світі характеризується величезними цифрами. Від цього страждає все суспільство, але в першу чергу під загрозу ставиться підростаюче покоління: діти, підлітки, молодь, а також здоров’я майбутніх матерів”, — сказав єпископ.

Далі проповідник пригадав, що праведний митрополит Андрей Шептицький розумів, що українці не настільки бідні, наскільки не вміють використовувати свого потенціалу, поводитись із фінансами, що вони неорганізовані, бо чарка увійшла у їхню традицію. Тому в перших своїх посланнях звертався до гуцулів із закликом “Не пиячити!”.

“Чарка настільки впевнено увійшла у щоденність українців та церковну культуру, що новонароджену дитину зустрічали і зустрічають чаркою під час хрестин, виховувалась дитина при столі, тобто її вчили не бути творчою й осмисленою особистістю, а вчили тратити час за чаркою і працювати за чаркою та працювати за чарку. Шептицький добре зрозумів, що чимало цінного часу українці просто витрачають надаремно, тобто на пиятику”.

Продовжуючи тему алкоголізму владика Василій наголосив на тому, що ця проблема є темною нашого плямою минулого.За його словами у 1913 році продавалося 3 літри спиртного на людину в рік, то у 1985 році дійшло до 13 літрів на кожного. Президент Горбачов у 1985 році оголосив війну пияцтву і бюджет загубив 50 мільярдів повноцінних рублів, але продовжив середню тривалість життя людей. У 1992 році кожна десята пляшка була фальсифікацією, а 1993 – кожна четверта.

“Запитаймо себе, — наголосив єпископ, — скільки шкідливого фальсифікату продається в теперішний час?. Офіційно 76 % українців вживають спиртне кожного дня. Від отруєння алкоголем помирає стільки людей, скільки в дорожньо-транспортних пригодах. Питуща людина немає шансів дожити до старості і померти своєю смертю!”

Після богослужіння архиєрей подякував всім за спільну молитву та настановив триматись тверезості розуму.

Джерело: пресслужба єпархії


Новини єпархії