«Великомученик Димитрій – мужній апостол віри Христової», – Преосвященний владика Василій на 225-річчя храму у с. Зелена

8 листопада 2021 р. Б. – день, коли наша Свята Церква возвеличує й прославляє святого великомученика Димитрія Солунського, Кир Василій Івасюк, єпарх Коломийський, відвідав парафію святого Дмитрія с. Зелена, Пнівського протопресвітеріату. Бо саме цього дня – 225 років тому було освячено цю Церкву, на честь великомученика Димитрія. Адже саме цей святий показав приклад незламної віри, могутньої молитви й чудесних зцілень.

Прибувши на парафію святого Дмитрія с. Зелена, з нагоди храмового празника та 225-ліття з дня освячення церкви, Преосвященного владику Василія щиро й гостинно зустрічали малі парафіяни на чолі із о. Володимиром Андрусяком.

Варто зазначити, що цього дня, перед Божественною Літургією відбулися піддияконські свячення брата Павлу Гедзику, студента V курсу Івано-Франківської академії Івана Золотоустого та Івано-Франківської Духовної Семінарії. Опісля розпочалася Архиєрейська Божественна Літургія, яку очолив Кир Василій Івасюк у співслужінні із духовенством Пнівського протопресвітеріату.

У своєму пастирському слові Преосвященний владика Василій зазначив: «Головна мета святкування празника святого великомученика Дмитрія — це розмірковувати над його мужнім життям і безстрашно визнати святу віру. Сміливо визнавати віру – це ознака доброго і практикуючого християнина. Такий християнин своєї віри ніколи не ховає, не стидається, не перечить, нею не торгує, її не змінює, але визнає словом, ділом і цілим своїм життям. Такої віри від кожного з нас вимагає сам Ісус Христос, Який каже: «Кожний, отже, хто визнає мене перед людьми, того і я визнаю перед моїм Отцем Небесним. Хто ж мене зречеться перед людьми, того і я зречусь перед Отцем моїм Небесним» (Мт. 10. 32-33)».

Також владика Василій підкреслив: «Людяність – важлива риса мужності. Кожного дня чуємо мову про мужність і відважні вчинки. Мужність – це та риса характеру людини, яка повноцінно проявляється лише разом з іншими якостями, такими як розсудливість, хоробрість і щиросердність. Саме вони допомагають людині досягти своєї мети, використовуючи кмітливий розум, сильний дух і палке серце. В час необхідності ці якості можуть стати рятувальним човном, як для самої людини так і для інших. Виникає запитання: “Чому ці риси для інших людей стають рятівними?”. Відповідь проста, бо головною складовою мужності є важлива риса – людяність. Тобто мати мужність – це тільки половина справи, а ще потрібно вміти використовувати її на благо іншим. Саме такий прояв мужності називається героїзмом».

Після Архиєрейської Божественної Літургії відбулося освячення прицерковної каплиці святого Шарбеля. Святий Шарбель – найпопулярніший із сучасних святих, його життя, а ще більше його чуда, які відбуваються і в наші дні за його заступництвом, вражають усіх. Тому й не дивно, що невеличке гуцульське село освятило каплицю саме в його честь, бо від сьогодні їхні молитви будуть вислуховувати два могутні покровителі – великомученик Дмитрій та святий Шарбель.

Пресслужба Коломийської єпархії

Світлини: Микола Врубель


Новини єпархії