Великоднє послання владики Василія Івасюка

Всесвітлішим, всечеснішим і преподобним отцям,

преподобним ченцям і черницям, дорогим у Христі мирянам Коломийської єпархії Української Греко-Католицької Церкви

 

Христос воскрес!

«Пасха наша, Христос,

принесений у жертву»

(І Кор. 5:7).

Вступ. Дорогі в Христі! Воскресіння – це радісна пасхальна подія, котра витирає людям «усяку сльозу з очей» їхніх (Одкр. 7:17). Тому кожний християнин мав би свідчити про воскреслого Бога «аж до краю землі» (Дії 1:8).

І). Воскресіння – це радість і надія. Великий піст і новітня пандемія в особливий спосіб готували людей цілого світу до воскресіння страждаючого Сина Божого. У наших терпіннях, розгубленості, переживаннях, паніці і сум’ятті ми зустріли Ісуса Христа у своїх помешканнях з терновим вінцем на голові та хрестом на плечах. Кровавий піт на лиці Месії і пробитий списом бік вказували, що це наші провини стали причиною непомірних тортур для Нього та спричинили Його смерть. Однак, Спаситель силою Божою воскрес і піднявся з-під чисельних гріхів цього світу, розламавши їх на багаточисельні уламки. І тому воскресіння Сина Божого принесло нам втіху, надію і відповідальність стати сучасними свідками пасхальної радості.

Першими свідками воскресіння Ісуса були євангельські жінки-мироносиці та учні Христові. Християни в час нової пандемії, покликані продовжувати звіщати пасхальну радість тим, хто нас оточує і кого знаємо привітанням: «Христос воскрес!», а віруючі негайно відповідають: «Воістину воскрес!». Друга категорія людей сумнівається і разом з апостолом Томою повторюють: «Якщо не побачу на його руках знаків від цвяхів і не вкладу свого пальця у місце, де були цвяхи. А й руки моєї не вкладу в бік його, – не повірю!» (Ів. 20:25). Третя категорія – це невіруючі люди, котрі взагалі відкидають воскресіння Христове.

Віра у воскресіння Господа нашого Ісуса Христа є тим непорушним наріжним каменем на якому ґрунтується християнство. «Коли Христос не воскрес, то марна проповідь наша, то марна й віра наша» (І Кор.15:14). Покута і молитва нашого Спасителя з’єднали Небесне і земне, Вічне і тимчасове, Творця і творіння, Бога і людину. Господь подолав безодню, яка утворилася через непослух та відокремила всіх людей від їх Творця. Гріх і смерть стали перешкодою спасіння. Однак, коли настала повнота часу, Бог заради нашого спасіння послав Свого Єдинородного Сина, щоб людям повернути синівство Боже (пор.Гал. 4:4-5).

ІІ). Воскресіння Ісуса стало апогеєм Його життя і неймовірною силою для кожної людини! Воскресіння Христа – це сила, яка звільняє від будь-якого прокляття, даючи шанс кожному налагодити особисті відносини з Богом. Апостол Павло закликає «спізнати (…) силу його воскресіння» (Флп.3:10). Сила воскресіння Христа починає діяти в житті людини тоді, коли вона направляє всі зусилля до цього пізнання!

Сила воскресіння Христа здатна звільнити будь-яку людину від всяких хворіб, пандемій, гріхів та проклять! Скільки людей сьогодні хворих, калік, живуть у гріхах і не можуть звільнитися від залежностей перелюбу, алкоголю, наркотиків, куріння, обману, хабарництва… Ось саме ця сила воскресіння Христа є тією єдиною силою, яка звільняє від всякого зла! Воскресіння Ісуса демонструє перемогу над сатаною, царством зла і над самою смертю!

Власні гріхи роблять людину мертвою перед Богом, але сила воскресіння Христового оживляє її і дає сили визволитися з кайданів гріха та прокляття, отримавши нове прекрасне життя. Бог Отець «вирвав нас із влади тьми й переніс у Царство свого улюбленого Сина, в якому ми маємо відкуплення, прощення гріхів.» (Кол. 1:13-15).

ІІІ). Пасха 2020 року проходить при майже закритих храмах. І це нагадує часи Переслідуваної Церкви в період Радянського Союзу, коли за Конституційне право вірити в Бога, місцеві активісти насильно закривали храми і каплиці, а влада звільняла з роботи й кидала християн до в’язниць. Нині випущений на «волю», невидимий людському оку, новий вірус зробив порожніми наші храми і закриває їх. Період тотальної пандемії не є радісним, але воскресіння Христа дає радісну надію на визволення.

Коронавирус, Корона, Карантин, Изоляция, Защита, Вирус

Господь вибрав і призначив духовенство у цей час провадити людьми і приходити їм на допомогу повсякчас. Пандемія нового вірусу виводить людей у цей важкий час на Голгофу і спонукує прийняти тайну Покаяння та забути про звичний ритм життя і пристосуватися до нової реальності. Велика надія залишається тільки на віру і належне виконання умов карантину. Віра – це правда, якої ми не бачимо, але признаємо з огляду на авторитет Ісуса Христа. Молитва і діла милосердя підсилюють віру людини. Пророк Ісайя описує карантин так: «Іди, народе мій, увійди у свої кімнати й замкни за собою двері, сховайся на часинку, поки гнів не перейде!» (Іс.26:20).

Новий вірус обійшов цілий світ, наче Чорнобильська радіація, і закрив людей у своїх помешканнях, котрі стали домашніми храмами. Господь таким способом хоче нам щось сказати. Найперше треба у сімейному колі разом молитися, почути один одного та навчитися жити в мирі. І по закінченні карантину всі добрі чесноти перенести знову у наше суспільство, пам’ятаючи, що є один Бог, одна віра, одне хрещення і народи мають любити один одного та припинити війни. В іншому випадку, закривши свою совість на голос Божий, народи світу можуть увійти в період страшного беззаконня.

ІV). Деякі пропозиції Святого Письма щодо складної ситуації у світі. Книга Суддів описує причини скрути через боговідступство євреїв. Люди не змогли самі вийти з труднощів і тому зчинили лемент до Господа: «Согрішили ми проти тебе, бо покинули нашого Бога й служили Ваалові». І відказав Господь синам Ізраїля: «Ідіть, кличте тих богів, що вибрали собі: нехай вони вас рятують під час вашої скрути». Тоді вони промовили до Господа «Провинились ми; чини з нами все, що хочеш, тільки визволь нас тепер!» (Суд. 10:10-16). І повикидав той народ чужих богів, а Господь змилосердився над ними і не стерпів більше злиднів народу того.

Святе Письмо і Заповіді Божі є незмінними по всі часи, а закони державні постійно змінюються, переписуються і доповнюються. Тому священники є першими хто засвічує світло у темряві хвороби і незнання. Люди, моліться і читайте Біблію та разом з духовенством шукайте відповідей на злободенні питання теперішнього часу. Тільки так зможете прийняти правильні рішення і сам Бог підказує вам головну думку через Євангеліє «і спізнаєте правду, і правда визволить вас» (Ів.8:32).

Суспільства грішать, поширюють хвороби, воюють між собою народи, а Христос їх примирює. Наслідування святих і покровителів Коломийської єпархії – Пресвятої Богородиці «Це Мати твоя» та блаженного Миколая Чарнецького, допомагають нам піднятися над хворобою теперішнього часу через відречення від гріха. Папа Франциск сказав, що життя прекрасне, коли ти щасливий, але набагато краще, коли інші стають щасливими завдяки тобі. Живіть, працюйте і любіть навколишню красу, щодня добро творіть і прощайте, самі здобуваючи прощення. Дякуйте Богові за добрих людей, бо їх так мало. Святий Іван Павло ІІ благав людей ніколи не втрачати надії, не мати сумнівів на Божу поміч, ніколи не втомлюватися просити милосердя і ніколи не сумувати та не боятися.

Воскресіння Христове дає нам надію, що Христос Спаситель, який подолав смерть, має владу і над нашими бідами, терпіннями і труднощами. Він допускає кризи в людському суспільстві, війни між народами. Він і припиняє скрутні ситуації, коли люди починають навертатися до Бога всім серцем, всім своїм життям. Господь хоче, щоб усі люди увірували в Нього, змінили свій спосіб життя й увійшли у вічне життя для блаженства.

Религия, Вера, Крест, Света, Стороны, Доверие, Бог

Привітання. «Пасха наша, Христос, принесений у жертву» (І Кор. 5:7). Сердечно вітаю всіх з Днем Світлого Христового Воскресіння. Воскресіння вселяє надію в серця народу України на мир для нашої землі. Старайтеся примножувати цю безмірну любов до Бога і до ближнього у ваших серцях. Любов – це суть продовження життя на землі. Покора перед Божим Провидінням допомагає осягнути добро і перемогти сильною рукою Бога всі новітні страждання кожної пандемії.

Пресвята Богородице, прославлена в Коломийській іконі «Це Мати твоя», з дитячою надією віддаємо під твій покров здоров’я народу України, а особливо воїнів і поранених, нашої молоді і дітей, хворих і медиків.

Господи, допоможи людям нашої єпархії знайти у хресті розраду і захист від випробування пандемією під назвою коронавірус.

 

Христос воскрес!        Воістину воскрес!

Благословення Господнє на вас!

+Василь Івасюк

Правлячий Архиєрей

Коломийської єпархії

 

Дано в Коломиї,

при Катедральному соборі Преображення Христового,

у день Благовіщення Пресвятої Владичиці нашої Богородиці й Вседіви Марії,

у день 07 квітня 2020 року Божого

 


Новини єпархії