“Облишмо сьогодні всі турботи, проблеми і образи, бо Христос воскрес!”,- владика Василій (Івасюк)

8 квітня, у день найбільшого з християнських свят – Воскресіння Христового, єпископ Коломийський кир Василій (Івасюк) очолив Великодні богослужіння у головному храмі єпархії.

Розпочались відправи з воскреслої Утрені, де при співі стихири: “Воскресіння Твоє, Христе спасе…”, відбувся хресний хід довкола собору. Перед зачиненими дверима храму розпочалась воскресна Утреня. Вітдтак, увійшовши в середину,  присутні засвідчили радісну новину співом: “Христос Воскрес!”

Далі у співслужінні священиків собору владика Василій очолив Архиєрейську Божественну Літургію, в часі якої звернувся до вірних зі словом проповіді.

“У перший день Великодня урочисто читається Євангелія про Боже Слово, тобто про Єдинородного Сина Божого, Господа нашого Ісуса Христа. Це Слово, повне благодаті та істини, сталося тілом й оселилося на землі поміж людьми. Тому Христос найбільш повно виявляє всемогутність, премудрість і любов, називаючись Словом”, – сказав єпископ.

Відтак, настановляючи вірян, владика зазначив: “Слово Боже вчить людей любити життя. Слова вселяють надію в нас або руйнують. Слова зцілюють нас або роблять хворими. Слова роблять нам боляче або наповнюють життям. Слова, сказані вчора, впливають на наше життя сьогодні. Думай, що говориш і що несеш у цей світ добро чи зло”

На завершення, вітаючи коломиян та гостей міста зі святом Воскресіння Христового кир Василій додав: “У ці благословенні дні я хотів би побажати кожній людині ще раз побачити своє життя у світлі любові до Бога і до ближнього. Життя і смерть Ісуса Христа, відкривають майбутню перспективу людини у світлі Його Воскресіння. Нехай світло і радість цього свята проникне в усі закутки наших сердець і свідомості. Згадаймо у своїх молитвах про всіх покинутих, хворих, немічних, заблуканих, ув’язнених, емігрантів – тих, кому немає від кого почути цю світлу звістку. Згадаймо про рідних і близьких, облишмо сьогодні всі турботи, проблеми і образи, бо Христос воскрес!”

Далі економ єпархії о.Віктор Прийдун зачитав декрет за яким адміністратора собору о.Володимира Білослудцева було нагороджено високою церковною нагородою – золотим ієрейським хрестом. Після щирих привітань і подяк, на площі перед собором, священнослужителі розпочали освячення великодніх кошиків. Радіючи святу торжества життя над смертю, вірячи взаємно вітали одне одного словами “Христос Воскрес!”

Джерело: прес-служба єпархії

 


Новини єпархії