Величний празник Богоявлення Господа нашого Ісуса Христа

З нагоди величного празника Богоявлення Господнього, єпископ Василій Івасюк очолив богослужіння в головномі храмі м. Коломиї – Катедральному соборі.

Після прочитання Євангелія кир Василій звернувся до парафіян зі словом проповіді, в якій чітко роз’яснив так званий «звичай» пірнання в ополонку на Богоявлення: «Перш ніж пірнати, треба подумати і покаятися. Божу благодать ми маємо відчути в день свята Богоявлення не тілом через пірнання, а розпочати цей святковий день у храмі зі Сповіді і Причастя. Іншими словами, не розмінюватися на народні звичаї, а натомість принести у дар Господу своє серце, своє покаяння, свою милостиню і радість розділення Вечері Господньої. Переважна більшість людей не сприймають Богоявлення передусім як явлення Пресвятої Трійці, яка явила себе на річці Йордан, не йдуть навіть до храму, а просто пірнають в освячену воду. Змінити людину та очистити від гріхів може тільки покаяння, але аж ніяк не пірнання в крижану воду», – сказав владика.

По завершенню Божественної Літургії архиєрей спільно з духовенством собору звершив Чин великого освячення води та окропив всіх вірних освяченою водою.

Опісля урочистого богослужіння владика Василій вирушив до гірськолижного курорту «Буковель» та освятив воду у місцевому водоймищі.

 

Під час свого звернення до всіх відпочивальників, єпископ знову ж таки наголосив на тому що не пірнання в ополонку очищає нас від гріхів, а Тайна Покаяння: «Якщо ж підходити до цього дня з відчуттям того, що саме Тайна Покаяння і Пресвята Євхаристія є вершиною входження у таїну Богоявлення, то тоді зрозуміємо, що у самому пірнанні вже й сенсу немає. Господь потребує твого серця і хоче омити душу твою від осквернень, а не твого простого занурення в ополонку. Якщо покаяння не відбулося насправді, то ніяке пірнання не допоможе», – зауважив владика.

Опісля виголошення проповіді владика окропив всіх присутніх освяченою водою та привітав всіх зі святом.

Джерело: пресслужба Коломийської єпархії


Новини єпархії