В с. Ворона вшанували пам’ять видатного хореографа Володимира Петрика

12.09.2021 р. Б. у с. Ворона відбувся урочистий фестиваль пісні й танцю приурочений 100-літтю з дня народження видатного постановника гуцульського ансамблю пісні і танцю, Народного артиста України – Володимира Васильовича Петрика.

Розпочалися вшанування цієї легендарної особистості, талановитого митця, хореографа, заупокійним богослужінням. Біля могили Володимира Петрика була відслужена поминальна панахида. Опісля урочистості продовжилися біля Воронського ліцею, де народні аматорські колективи з Коломийського району представили свої виступи, присвячені пам’яті цього легендарного чоловіка. Також на цьому фестивалі були присутні представники влади та Церкви: протопресвітер Отинійського протопресвітеріату, о. Василь Мельничук, та адміністратор парафії Успіння Пресвятої Богородиці с. Ворона, о. Юрій Боєчко.

Довідково:

Володимир Васильович Петрик (народився 1921 р., у с. Ворона, Коломийського району, Івано-Франківської області) – видатний український хореограф, постановник танців Державного гуцульського ансамблю пісні і танцю Івано-Франківської обласної філармонії, Народний артист України.

Нелегке життя випало йому пройти, щоби досягти таких успіхів та визнання. Спочатку навчання у рідному с. Ворона, потім курси диригента та дяківські навчання. Згодом вступ у акторську й балетну студії до Ярослава Чуперчука, навчання у Віденській балетній школі.

Після повернення до України, в 1947 р. його призначають балетмейстером-постановником в Гуцульський ансамбль пісні і танцю, якому він присвячує 54 роки свого життя. За свою невтомну працю отримує чимало званнь, премій, дипломів та нагород.

Помер 26.05.2002 р., похоронений у своєму рідному с. Ворона.

Пресслужба Коломийської єпархії


Новини єпархії