В неділю митаря та фарисея владика Василій молився в храмі Покрови Пресвятої Богородиці м. Коломиї

Сьогодні, правлячий архиєрей Коломийської єпархії кир Василій Івасюк завітав з душпастирським візитом на парафію Покрови Пресвятої Богородиці, що у м. Коломия, та очолив недільне богослужіння.

Ісус Христос у своєму навчанні досить часто послуговувався притчами, тобто оповіданнями, які легко й доступно пояснювали слухачам якусь моральну науку, правду чи чесноту. Тому сьогодні свята Церква пригадує притчу про митаря та фарисея. В ній Ісус Христос наводить дві протилежні постаті: гордого фарисея і покірного митаря. І на тих двох прикладах показує нам зло гордості і значення покори.

«У храм прийшли молитися фарисей і митар. Митар признавав себе грішником, а фарисей відносився до вибраного середовища людей. Фарисей став перед вівтарем у храмі і дякував Богові, що він не такий як інші та хвалився, що дає десятину зі всього, що має. Його всі бачили і чули його молитву. Фарисей впевнений у власній праведності та своєму здоров’ї. Він шукає перших місць перед людьми на гостинах і в храмі перед Богом на молитві. Отже, фарисей хворий закоренілою гординею і неправдою. А митар стояв в храмі далеко і бив себе в груди, не смів піднести очей до неба, кажучи: «Боже, змилуйся надо мною грішним!» (Лк.18:13). Бог бачить однаково фарисея біля вівтаря і митника у притворі. Тому покаяння для людини в любому місці є празником для Бога. Найбільше людину принижує гріх. Ісус Христос каже, що митар пішов оправданий у свій дім більше, аніж фарисей. Покірний митар отримав лікарство, а гордий фарисей відійшов з нічим, бо він хвалиться своїм здоров’ям. Людина без покори не може отримати нагороди. Нагороду дають не за діла, а за покору. Покірний не може впасти, бо він і так нижчий за всіх, — зазначив архиєрей під час своєї проповіді.

На завершення Божественної Літургії єпископ помолився над дітьми, окропив їх освяченою водою, та уділив їм своє архиєрейське благословення.

Джерело: пресслужба Коломийської єпархії


Новини єпархії