В Івано-Франківську розпочався ІІ Митрополичий Синод

Сьогодні, 30 жовтня, розпочався другий Синод єпископів Івано-Франківської Митрополії УГКЦ. 

Загалом у синодальних засіданнях беруть участь усі єпископи Івано-Франківської Митрополії: Архиєпископ і Митрополит Івано-Франківський Владика Володимир (Війтишин), Єпарх Коломийський Владика Василій (Івасюк) та Єпарх Чернівецький Владика Йосафат (Мощич).

Тема ІІ з’їзду – “Катехизація”. Владики Синоду протягом двох днів будуть шукати шляхи покращення катехитичного служіння на парафіях Івано-Франківської Митрополії.

Робоча зустріч розпочалась з Архиєрейської Божественної Літургії, в часі якої Владики просили Божої мудрості та присутності Духа Святого на синодальних зустрічах. Молитва відбулася в храмі Духовної семінарії, де майбутнє покоління духовенства в свій спосіб долучилося до проведення Синоду.

Після прочитання Євангелія до присутніх зі словом проповіді звернувся владика Василій, який наголосив на тому, що сучасна людина потребує супроводу дорогою віри протягом усього життя. Саме тому, у своїх рішеннях, єпископи УГКЦ приділяють особливу увагу питанню катехизації.

Також архиєрей зауважив, що турбота про майбутнє українського народу повинна розпочинатися з турботи про його сьогодення.

“Виховувати студентів, але забувати виховання самих себе – це дуже велика помилка. Майбутніх священиків хочемо бачити чесними, відповідальними, цілеспрямованими, а на себе просто махаємо рукою, мовляв, які ми вже є такі і залишимося. Лише з турботою про сьогодні, з ретельним, як під мікроскопом, поглядом на питання нинішнього дня, ми зможемо будувати майбутнє. Вимоглива праця над собою допоможе правильно працювати зі студентами. В дусі катехизації і року Божого Слова скажу, що ми не тільки виховуємо студентів, але й студенти виховують нас. За таким принципом слід будувати майбутнє обличчя нашої Церкви. І в цьому нам повинно допомогти вміння налаштувати своє серце слухати Слово Боже з метою формування духовного світу людини”,сказав владика Василій.

Після прочитання Декрету про відкриття Синоду, єпископи та духовенство урочисто склали присяги.

Триватимуть засідання впродовж двох днів. Запрошуємо всіх до молитви за успішність проведення Синоду.

Джерело: Прес-служба Коломийської єпархії

за матеріалами Секретаріату Синоду Івано-Франківської Митрополії УГКЦ

Фото: прес-служба Івано-Франківської Архієпархії


Новини єпархії