У Городенці відкрили меморіальну дошку В’ячеславу Чорноволу

15 січня  в місті Городенка на будівлі райдержадміністрації  та районної ради відкрито і освячено меморіальну дошку Герою України, видатному українському політичному діячеві  В’ячеславу Чорноволу.

Провідник українського національно-визвольного руху В’ячеслав Чорновіл 14 листопада 1991 року відвідав Городенківщину та побував в адміністративному будинку.

До відкриття пам’ятної дошки було запрошено голову районної організації НРУ Любомира Легенюка, засновників НРУ на Городенківщині Ігора Терлецького, Романа Шушкевича, Івана Тучака, Богдана Живачівського.

Освятили пам’ятну дошку Преосвященний владика Коломийської єпархії Української греко-католицької Церкви Василь (Івасюк), отець-декан Ігор Левицький та отець-декан Православної Церкви України Богдан Мороз. Зі словами проповіді за Україну та її Героїв до присутніх звернувся владика Василь, який процитував слова видатного Українця: “Дай, Боже, нам любити Україну понад усе сьогодні – маючи, щоб не довелося потім гірко любити її, втративши”.

Перед присутніми, про визначний внесок в утвердження Незалежності України  та життєвий шлях В’ячеслава Чорновола виступили голова районної ради Іван Мандич та секретар міської ради Любомир Музичка.

Патріотичною українською піснею присутніх привітала Тетяна Легенюк.

Депутат обласної ради Тарас Виноградник, голова РО НРУ Любомир Легенюк, один із засновників НРУ на Городенківщині Ігор Терлецький у своїх виступах відзначили величезний внесок В’ячеслава Чорновола в утвердження Незалежності України та розповіли про створення національно-патріотичного руху на Прикарпатті та Городенківщині.

На завершення урочистостей працівники культури привітали колядкою  всіх присутніх із Різдвом Христовим.

До меморіальної дошки В’ячеславу Чорноволу було покладено квіти.

Меморіальну дошку виготовлено та змонтовано за ініціативи і за кошти працівників державної служби району.

Джерело: Городенківська РДА


Новини єпархії