В День міста владика Василій відвідав виставку львівського живописця Ореста Білоуса

19 серпня, в рамках святкування 777-річчя міста Коломиї, у великій виставковій залі картинної галереї Мистецького центру “Світовид” відбулась виставка картин львівського художника Ореста Білоуса. Коломиянам художник представив найкращі живописні роботи, створені за останні роки творчої діяльності.

Відкриття виставки благословив єпископ Коломийський кир Василій (Івасюк). У своєму слові владика зазначив, що більшість картин несуть в собі глибокий духовний зміст, адже серед мальовничих гір, ми може знайти також світочів нашої Церкви. Відтак кир Василій подякував митцю за невтомне служіння мистецтву, постійний творчий пошук, самовідданість і подвижництво. А наостанок побажав сил, і натхнення у творчій діяльності, яка відроджує українську духовність та культуру.

Звертаючись до присутніх Орест Білоус, розповів про те, що з Коломиєю повязана його доля, власне тому завжди мріяв представити свої роботи коломиянам.

“Моя дружина відома українська письменниця Марія Людкевич, з нею я познайомився якраз Коломиї. Нажаль обставини склались так, що вона не змогла бути бути присутня… Але це не єдина причита того, що мене привело сюди. Колись в Коломиї жили мої предки, зокрема дідусь довший час тут працював, допомагаючи своєму брату Михайлу Білоусу в друкарських справах”,сказав живописець.

Відтак, після короткого спількування, присутні змогли ближче познайомитися з творчістю художника.

Довідково. Орест Білоус народився 14.02.1943 р. в с. Старий Витків Радехівського району Львівської області у селянській родині. Мистецьку освіту отримав у Львівському державному інституті прикладного та декоративного мистецтва на відділенні проектування інтер’єру та меблів (1965-1971). Його вчителями були відомі митці – К. Звіринський, Д. Довбошинський та Л. Пушкаш.

Джерело: прес-служба єпархії


Новини єпархії