Урочисне відкриття дзвіниці з карильйоном у Коломиї

Знакова подія для всієї Коломиї відбулась 18 липня біля церкви св. Йосафата. Тут відкрили унікальну дзвіницю з карильйоном, меценатом якої став засновник БФ “Покуття” Андрій Іванчук.

На  початку урочистостей коломияни спільно заспівали духовний гімн “Боже великий, єдиний” під супровід карильйону, який прозвучав у писанковому місті вперше. Теперішня нова дзвіниця відбудована на місці старої, яка свого часу була зруйнована. Дана споруда налічує 51 дзвiн і обладнана сучасним комп’ютерним механізмом за допомогою якого вони автоматично відтворюватимуть мелодії.

До коломиян та гостей міста звернувся фундатор дзвіниці Андрій Іванчук, який запевнив, що дана споруда це найменше, що він міг подарувати своїм землякам. Ключ від дзвіниці п. Андрій передав єпископу Коломийському владиці Василію Івасюку. У свою чергу, звертаючись до присутніх, архиєрей пригадав, що у 1946 – 47 роках дзвіницю біля храму св. Йосафата знищила радянська влада і тільки тепер, у 2019 році, фонд “Покуття” відновив історичну справедливість.

“Ця унікальна дзвіниця стала окрасою нашого міста, а карильйон – це мистецький інструмент, чарівними звуками якого, нам і нашим онукам буде можливо насолоджуватися цілі століття. Висловлюємо велику вдячність від імені всіх жителів і гостей міста пану Андрію Іванчуку за карильйон, який нині передаємо пароху о. Володимиру Касіяну”, – сказав владика.

Опісля вібувся концерт за участі кращих колективів міста та району. Особливістю дійства стало виконання музичних творів на карильйонних дзвонах. Так звучали мелодії відомих пісень “Чорнобривці”, “Понад Прутом моя Коломия” та “Засвіт встали козаченьки” у виконанні Назара Чорненка з м. Києва.

Нагадаємо, що освятять дзвіницю 3 серпня – на захід очікують приїзду Глави УГКЦ Блаженнішого Святослава Шевчука.

Джерело: прес-служба єпархії

 


Новини єпархії