«Україна стоїть перед загрозою знищення і геноциду свого народу, прохаючи про спасіння Бога», – Преосвященний Владики Василій на парафії Пресвятої Трійці

10 квітня 2022 р. Б., у день, коли наша Церква згадує великий покаянний подвиг преподобної Марії Єгипетської, Преосвященний владика Василій Івасюк молився Божественну Літургію на парафії Пресвятої Трійці с. Троїця, Заболотівського протопресвітеріату.

Кир Василію співслужив протопресвітер Заболотівського протопресвітеріату о. Василь Гоян.

Звертаючись до вірних, Преосвященний владика Василій зазначив: «Сьогоднішнє недільне Євангеліє описує нам розмову Ісуса зі Своїми учнями, котрі до кінця не розуміли ані свого призначення, ані свого покликання, ані й самої Христової науки та вчення. Тут ми бачимо їхнє нерозуміння, котре приведе їх до Гетсиманського саду (пор. Мр. 14:32-42), а згодом до зради й втечі.

Ісус щодня наближається до важких випробувань, розп’яття, терпіння і Воскресіння. У Євангеліє від Марка ми бачимо, що Ісус Христос є ключовою особою, а Його учні, апостоли, відіграють допоміжні ролі. Тому дорога кожного учня Христового означає дорогу несення хреста, страждання та пиття з чаші терпіння…

Ми добре знаємо, що це прийшов час для Ісуса Христа, тобто закінчення Його місії.

Подібно Україна стоїть перед загрозою знищення і геноциду свого народу, прохаючи про спасіння Бога й вплив світової спільноти, бо за волю й незалежність оплачується велика ціна – смерті тисячі українських синів та дочок. Люди цілого світу піднімаються на її захист, бо починають розуміти важливу місію українців у світовій спільноті. Нині немає часу роздумувати та бути обережними, бо прийшов час сказати вслід за Богородицею: «Так, Господи, вибач нас». І той, хто справді любить Україну, той не боїться іти на фронт, передавати гуманітарну допомогу та рятувати дітей. У цій важкій ситуації проявляються християнські чесноти – віри, надії, любові, а найбільша з них – це саме любов».

Вінці Божественної Літургії о. Василь Гоян подякував владиці Василію за душпастирський візит й щирі слова науки та подарував владиці дерев’яний ручний Хрест, якому понад 100 років.

Пресслужба Коломийської єпархії

Світлини: Микола Врубель


Новини єпархії