Освячення “Українського Єрусалиму” в Зарваниці (відео)

Патріарх УГКЦ Святослав (Шевчук) 27 серпня здійснив Чин освячення унікального комплексу “Українського Єрусалима” в Марійському духовному центрі “Зарваниця”. У богослужінні взяв участь хранитель Святої Землі о. Фраческо Паттон, ЧБМ, який привіз камінь із Гробу Господнього. Свята реліквія буде вмонтована в копію споруди в Зарваниці.

Як повідомляє прес-служба Тернопільсько-Зборівської Архиєпархії, Блаженнішого Святослава вітав збір архиєреїв УГКЦ на чолі з Архиєпископом і Митрополитом Тернопільсько-Зборівським Василем (Семенюком), близько ста священиків та велика кількість вірних.

Спочатку всі відвідали собор Зарваницької Матері Божої, де перед чудотворною іконою було відслужено Молебень до Пресвятої Богородиці. Далі процесія під величний звук дзвонів попрямувала на вершину пагорба повз стації Хресної дороги, до місця освячення.

Будівництво унікального комплексу культових споруд Святої Землі розпочалося влітку 2014 року. За цей час фахівці змогли відтворили копію Гробу Господнього, Голгофа – гора, на якій розіп’яли Ісуса Христа, Оливний сад, де Ісус молився перед арештом, Сходи Покаяння (Святі сходи), якими Ісус Христос підіймався на суд до Пилата, купіль Ветезда, де оздоровлювалися хворі, Левові (Ліонські) ворота та Вежа Давида.

“Звідси лунатиме молитва за мир в Україні, адже мир є даром, який свого часу Господь пошле нам за молитвами Божого люду. Віримо, що від дня, коли ми поблагословили “Український Єрусалим”, тут спочиває Боже ім’я”, сказав Блаженніший Святослав.

Оскільки проща відбулася з нагоди празника Успення Пресвятої Богородиці, то традиційно найчисельнішою була присутність вірних Коломийської єпархії УГКЦ на чолі з владикою Василем (Івасюком). Особливим гостем став владика Борис (Гудзяк), Єпарх єпархії святого Володимира Великого в Парижі для українців візантійського обряду у Франції, країнах Бенілюксу та Швейцарії.

Фото: прес-служба Коломийської єпархії

 


Новини єпархії