У Томину неділю владика Василій (Івасюк) помолився Катедральному соборі

На восьмий день після Воскресіння Христового в Єрусалимі читали Євангеліє про навернення апостола Томи. Тому ця неділя називається Томиною, Провідною чи неділею Антипасхи, тобто повторення празника Воскресіння.

Святий апостол Тома був одним із дванадцяти найближчих учнів Месії, відомий для багатьох тим, що засумнівався у Воскресінні Христа. Він дуже захотів побачити Ісуса і доторкнутися руками до Його ран від цвяхів і тільки тоді знову повірити. Від цього вийшов відомий в народі вислів: Тома невірний. Так говорять про тих людей, котрі відказуються вірити правді.

Цього дня Преосвященний єпископ Василій (Івасюк) очолив Божественну Літургію у катедральному соборі м.Коломия. Спільно з єпископом молились священнослужителі храму.

Під час проповіді адміністратор собору о.Володимир Білослудцев зачитав послання Папи Франциска на великодній час.

По завершенню богослужіння духовенством була прочитана молитва на роздроблення Артосу. Його історію пов’язують з апостолами, які після Вознесіння Господнього завжди залишали для Нього частку хліба, тим самим зображаючи Його присутність посеред них на трапезах. Після молитви Артос, який завжди споживають зі словами: “Христос Воскрес!”, було роздано вірним.

Джерело: прес-служба єпархії


Новини єпархії