У Семаківцях вшанували пам’ять блаженного Миколая Чарнецького

Сьогодні, 27 червня, з особою незламного у вірі єпископа, нині блаженного, Миколая Чарнецького пов’язані дві визначні дати: 135 років з дня його народження та 110 – з часу прийняття священичих свячень. Ще за життя, всупереч суворому режиму радянської влади, Миколай Чарнецький допомагав людям не хитнутись у істинній вірі. Саме завдяки таким пастирям Слово Боже жило поміж народу і Його не змогли здолати заслання та різного роду репресії.

Як і щороку віряни вшановують пам’ять Блаженного спільною молитвою, збираючись у його рідному селі Семаківцях. Чимало з них долають дорогу до храму пішею прощею, щоб попросити про зцілення душі й тіла. Свідчень про заступництво Миколая Чарнецького щоразу більшає, їх ретельно записує парох та декан Чернелицький о. Василь Скрипка.

Традиційно Архиєрейську Божественну Літургію у співслужінні численного духовенства очолює єпископ Коломийський кир Василій (Івасюк). У часі проповіді Преосвященний владика зазначив, що блаженний Миколай Чарнецький і ряд інших священномучеників, пам’ять яких сьогодні вшановуємо, були покликані Богом служити Христовій Церкві й Україні. Також проповідник наголосив на важливості усвідомлення нами їхньої жертовності в часи атеїстичного свавілля.

“Пам’ятати героїчні свідчення віри двадцятого століття означає приготуватися до майбутнього. Нові покоління повинні знати ціну отриманої віри, щоби з вдячністю жити згідно Євангелія. Історичний період з 1917 до 1991 роки в СРСР позначений «морем» пролитої крові мільйонів людей. Вони перенесли переслідування, на них експериментували ізоляцію, насильство і вбивство. У святинях і концтаборах невинні платили кров’ю лише за те, що належали до Христової Церкви”, – сказав владика.

Опісля продовжилось богослужіння, під час якого спільно з вірянами молились два народні депутати. Люди численно приступали до Святих Тайн Сповіді та Причастя, щоб з чистим серцем завершити прощу.

Насамкінець відбулось освячення води та Хресної Дороги, будівництво якої завершили в цьому році на подвір’ї парафіяльного храму. Відтак кир Василій поблагословив парафіян через святкове мирування, після чого кожен отримав образок Матері Божої Коломийської та мав змогу прикластися до мощей блаженного Миколая Чарнецького.

Автор: Діана Чавага, прес-секретар єпархії

 

 


Новини єпархії