У Надвірній висвятили нового священика

9 січня наша Церква святкує спомин про першомученика і архидиякона Стефана, який належав до сімдесяти апостолів. Оскаржений перед Синедріоном фальшивими свідками, він мужньо визнає християнську віру. Через це його виводять за місто й закидують камінням.

Цього пам’ятного дня правлячий архиєрей Коломийської єпархії відвідав парафію Благовіщення Пересвятої Богородиці м.Надвірна. Із собою владика привіз копію Коломийської ікони “Це Мати Твоя”, яку урочисто передав громаді храму. До слова в копії вміщено мощі Івана Хрестителя і вона буде виставлена до почитання в кожному храмі Коломийської єпархії.

Увійшовши до храму, владика очолив Божественну Літургію, за якою йому співслужили парох о.Ігор Шліхутка та духовенство Надвірнянського деканату.

Під час богослужіння єпископ уділив священичі свячення диякону Петру Гедзику.

У своїй проповіді владика звернув увагу вірних на постать мученика Стефана, який на його думку, був зерном, вкинутим в землю, що померло і дало великий плід.

За словами проповідника цим плодом був апостол народів Павло, який почувши проповідь Стефана, перемінив його життя. Згодом так вчинив і апостол Павло, навернувши тисячі людей.

“Стефан був повний Духа Святого, бачив Ісуса, Який стоїть по правиці Бога. Він також побачив відкрите небо й віддав життя за Слово Боже, яке благовістив. Саме такі плоди має проповідь для того, хто слухає і приймає Євангеліє усім серцем. Мучеництво Стефана також було проповіддю того, що Христос переміг смерть. Він довів, що  смерть і страх не панують у тих людях, котрі живуть Словом Господнім. Тертуліан каже: “Такі люди стають мучениками, а їхня кров є насінням християн”, – переконаний владика.

По закінченню Літургії владика відзначив працю сотрудника храму о. Михайла Мільчаковського високою церковною нагородою – золотим хрестом з прикрасами. Опісля зі словами щирої вдячності нововисвячений священик о.Петро Гедзик звернувся до всіх, хто допомагав йому йти дорогою до священства. В особливіший спосіб священик подякував єпископу і побажав рясних Божих Ласк.

Також цього дня єпископ посвятив виставку дитячих робіт “І знов дива у час Різдва”, яка відбулась у Надвірнянській міській раді. Далі кир Василій відвідав жіночий монастир Сестер Служебниць, де діти представили театралізоване дійство різдвяного вертепу.

Джерело: прес-служба єпархії


Новини єпархії