У Надвірній провели Собор

14 грудня у м. Надвірна відбувся Собор, присвячений масштабній та глобальній темі “Еміграція, поселення і глобальна єдність Української Греко-Католицької Церкви”.

Ми живемо в епоху глобалізації, коли люди безперешкодно мандрують не тільки Україною, але і поза її межами. І ми, як християни, маємо прагнути, щоби і наша Церква, як та любляча Мати, завжди була біля нас, опікувалася та піклувалася про спасіння людських душ.

Церкві слід завжди бути Церквою – спільнотою людей, згуртованих навколо науки свого Спасителя, продовжуючи спасительну місію Ісуса Христа. І йти туди, де її ще не було, де не звучало Христове Євангеліє, де не виголошувалося Слово Боже українською мовою, бо наш народ перебуває скрізь, потребуючи окормлення та Божого проводу.

Після моління Молебня до Святого Духа розпочався Собор, на який так численно зійшлися люди. Під проводом о. А. Бакоти, протопресвітера Надвірнянського протопресвітеріату були зачитані доповіді та питання, на котрі люди висловлювали свої думки та відповіді.

Серед священиків Надвірнянського протопресвітеріату були присутні: о. В. Іроденко, о. М. Паньків, о. М. Дем’янчук, о. І. Гедзик, о. А. Бакота, о. Ю. Зеленчук, о. А. Василів, о. М. Касіянчук, о. І. Шліхутка, о. М. Мільчаковський, о. М. Гаврилюк, о. В. Кугутяк, о. С. Кузюк, о. В. Штангрет, о. М. Федорів, о.-д. Т. Довбенюк зі своїми вірними, яких налічувалося 30 чоловік.

Серед священиків Пнівського протопресвітеріату були присутні: о. м. Б. Михайлина, о. М. Тимів, о. В. Чорноокий, о. О. Гуляк, о. Г. Данчишин, о. О. Градюк, о. М. Костик зі своїми вірними, яких було 8 чоловік.

Наголошувалося, що мирянам потрібно брати активну участь у житті своїх церковних спільнот, свідчити та нести скрізь Христову науку, дбати про християнське виховання своїх дітей, робити дописи до церковних ЗМІ та інтернет-ресурсів.

Дякуємо усім, хто долучився до проведення цього Собору.

Джерело: пресслужба Надвірнянського деканату

 


Новини єпархії