У Лоївській ЗОШ I-III cт. відзначили 30-річчя легалізації УГКЦ

27 листопада в Лоївській ЗОШ IIIIcт. відбувся виховний захід з нагоди 30-річчя легалізації УГКЦ.

Часи підпілля нашої Церкви були сповнені мучеництвом і водночас героїчністю. У темну пору атеїстичного свавілля звичайні люди й духовенство, ставши на захист Христової віри, несли світло істини поміж інших. Тому метою заходу було перш за все згадати історію становлення УГКЦ і віддати належне всім тим, хто вивів її з підпілля.

Так, під зустрічі, присутні мали можливість поглянути на видиму церкву (макет), яку кожен з нас, як спільнота  вірних, відвідує, а також пороздумувати над невидимою церквою-мученицею, за яку боролися і численно страждали. Крім того, до уваги було представлено підпільні речі Літургійного вжитку. Школярам розповіли про студитський монастир св. пророка Іллі в Дорі, легендарного отеця Порфирія, сильного вірою отця Михайла Косила, що був ректором підпільної духовної семінарії. За активну священичу працю радянська влада двічі засуджувала священника і двічі запроторювала його до в’язниці… Власне ці душпастирі, разом з іншими, здійснювали служіння в нелегкий час підпілля, зокрема у Лоєві.

У рамках заходу учні школи відвідали сім’ї, в чиїх домівках тривалий час відбувались богослужіння. Почувши різні історії, старшокласники переповіли їх іншим. Вразила дітей розповідь про жительку села Євдокію Гаврилюк, якій виповнилося 90 років. Жінка, на схилі літ, читає без окулярів, кожної неділі та буднів відвідує церкву. Своєму довголіттю завдячує Пресвятій Євхаристії, що дає їй силу.

Учень 11 класу Бойчук Павло поділився з однолітками тим, що у нього вдома також відбувалися богослужіння. За словами хлопця в часи підпілля його батька хрестив отець Василь Семенюк, який зараз є митрополитом Тернопільсько-Зборівським, а підпільний священник Іван Качанюк (вже покійний) приїздив до них із села Тарновиці на велосипеді.

Старожили Лоєви згадують підпілля як важкий час, але щодо внутрішнього життя, то серце тоді було переповнене Божою благодаттю й радістю. На цю тему учні поспілкувалися і з парохом отцем Василем Білусяком, котрий є одним із “косилівських” священників. Душпастир розповів про жорстокі переслідування Христової Церкви і подякував, що молодь цікавиться її підпіллям.

Завершився захід спільною молитвою за здоров’я всіх тих, чия домівка у такий важкий час стала домашньою церквою.

Джерело: пресслужба єпархії

 


Новини єпархії