У Коломийській єпархії відзначили 5-ту річницю з дня смерті владики Миколая Сімкайла

Сьогодні, 21 травня, виповнюється 5-та річниця з дня смерті справжнього мужа віри і будівничого Церкви владики Коломийсько-Чернівецької єпархії УГКЦ Миколая Сімкайла. Його знали і шанували далеко за межами Прикарпаття, адже прикладом свого життя владика показав як потрібно служити Богові й народу. Про душпастирство й особистість покійного архиєрея, який відважився піти на служіння Богові у важкі часи підпілля в Коломиї згадують й досі…

У головному храмі єпархії Катедральному соборі Преображення Христового Митрополит Івано-Франківський кир Володимир (Війтишин) та Преосвященний владика Василій (Івасюк) у співслужінні з численним духовенством очолили заупокійну Літургію. Спільно помолитися на богослужіння прийшли представники влади, друзі та знайомі владики і ті, хто знав його як духовного наставника.

У свому слові Митрополит Володимир пригадав про архипастирське служіння світлої пам’яті владики Миколая.

“Праця Преосвященного владики була надто важкою. Пам’ятаємо його в часи підпілля, повстання Церкви і її відродження. З самих початків отець Микола, а згодом єпископ утверджував віру Христову довкола себе”, –  сказав кир Володимир.

Опісля Літургії біля могили архиєрея було відслужено поминальну Панахиду, під час якої священнослужителі разом з вірянами помолились за упокій душі владики Миколая.

Наостанок кир Василій додав: “Владика Миколай завжди був великим патріотом рідної землі. Він дбав про Коломию та єпархію. Свідченням того є збудований за його старанням найбільший у Західній Україні Катедральний собор Преображення Христового. Правду кажуть, що люди йдуть, а діла залишаються…”

Джерело: прес-служба єпархії


Новини єпархії