У Коломийській єпархії УГКЦ розпочато новий етап канонічних візитацій

В рамках церковно-канонічної та державно-правової реорганізацій Коломийської єпархії УГКЦ, Преосвященним Владикою Василієм (Івасюком), розпочато новий етап канонічних візитації парафій. Першою парафією, яку відвідав архиєрей 18 травня 2018 р. була парафія Успення Пресвятої Богородиці в місті Коломия.

Необхідність проведення таких церковно-правових заходів, а саме перевірення парафій та усіх інших парафіяльних осередків, є зумовлена не тільки продовженням вже розпочатих праць в минулому, але насамперед і через внутрішньо-церковну реорганізацію єпархії – відокремлення від неї Буковинського вікаріату та утворення на її базі окремої Чернівецької єпархії УГКЦ.

Канонічна візитація проводиться на основі документу, який видав Синод Єпископів УГКЦ і проголосив Блаженніший Святослав, Отець і Глава УГКЦ, у 2015 р. під назвою “Інструкція проведення єпархіяльний Єпископом канонічної візитації парафії УГКЦ”.

Для кращого та скоординованого виконання такого завдання Преосвященний Владика Василій обрав певну схему за допомогою якої, також і в майбутньому, будуть проводитись дані заходи. Вона складається з пастирського листа єпархіяльного Єпископа, в якому архиєрей звернувся до усіх вірних (священнослужителів, ченців та мирян) приналежних до його єпархії, та пояснив значення, необхідність та завдання канонічних візитацій. Наступним елементом було створено єпархіяльну візитаційну комісію до складу якої ввійшли особи відповідальні за пасторальні, економічні та канонічні (правові) аспекти візитації.

Крім того, візитація парафій, яку очолює Єпископ проводиться у відповідності до затвердженого графіку на поточний рік та здійснюється на основі окремого його декрету, яким проголошується проведення канонічної візитації в конкретній парафії та створюється для неї візитаційна комісія.

Процес візитацїї відбувається у відповідності до вище згаданої Інструкції, під час якої ведеться протокол, та закінчується на основі отриманої інформації підсумковим письмовим зверненням Єпископа до священнослужителів парафії.

Джерело: прес-служба єпархії

 


Новини єпархії