У Коломиї відзначили День пам’яті Героїв Небесної Сотні

20 лютого 2022 р. Б. – день, коли українці схиляють свої голови у подяці й підносять свої молитви до Всевишнього за наших мужніх Героїв Небесної Сотні.

Вісім років минуло з того жахливого дня, коли 107 українців віддали своє життя за честь, за волю, за право бути Українцем і за свою Батьківщину.

18-20 лютого 2014 року на вулиці Інститутській відбулися найжорстокіші протистояння між бійцями підрозділу «Беркут» і патріотами України.

Сумний список Небесної Сотні відкрився 22 січня 2014 року, коли від вогнепальних поранень під час сутичок у центрі столиці загинули активісти Майдану: Сергій Нігоян та Михайло Жизневський. Того ж дня, в лісі під Києвом, було знайдено тіло зі слідами тортур активіста Юрія Вербицького. До 18 лютого 2014 року вже налічувалось 9 загиблих. З 18 по 20 лютого на Майдані загинуло найбільше людей – 78 осіб, після 20 лютого – ще 20. Усі вони увійшли до меморіалу борців за українську Незалежність – до Небесної Сотні.

Сьогодні коломияни так чисельно зійшлися на площі Відродження, щоби вшанувати пам’ять Героїв Небесної Сотні. Подякувати їм, віддати шану й честь за те, що зуміли зберегти для нас Україну.

Владика Василій Івасюк у співслужінні із духовенством помолився поминальну панахиду за загиблими.

Звертаючись до присутніх, він зазначив: «Боже великий, єдиний, нам Україну храни, – сьогодні ми просимо Бога благословити наш народ, захистити і землю, і людей. Самі ж ми повинні бути єдиними з Богом та зі своїм народ. Коли ми будемо жити у єдності, то зможемо подолати усі негаразди.

Герої Небесної Сотні – наша українська родина, котра з небес дивиться на нас. Вони є для кожного із нас прикладом любові, відваги й мужності. Усе, що у них було, вони поклали на жертовник волі й свободи своєї Батьківщини та нас із вами.

Ми ж не повинні опускати рук, а щиро молитися за мир у своїй державі та в цілому світі. Якою б жахливою не була зброя у ворога ми маємо пам’ятати, що перед зброєю молитви та єдності не встоїть жодна сила. Ми маємо бути відповідальними за долю України, бо вона у нас одна. І плекати у собі зерна любові та самопожертви, віри та любові, миру та всепрощення. Згуртуймося разом, щоби ворог побачив нашу силу у єдності, нашу міць у молитві, нашу віру у Бога, з Яким все здолаємо. А вони, Герої Небесної Сотні, Герої АТО, завжди будуть із нами, вказуючи шлях до волі й свободи. Не посоромимо наших Героїв, не підведемо їх! Бо тільки від кожного із нас залежить, як буде дальше і яка доля спіткає Україну».

Учасники вшанували хвилиною мовчання полеглих та поклали квіти до пам’ятного меморіалу.

Пресслужба Коломийської єпархії


Новини єпархії