У Коломиї відбувся вечір пам’яті о. Василя Кривульчака

21 липня в Музеї Історії міста Коломиї відбувся захід, присвячений вшануванню пам’яті великого патріота України, члена ОУН, греко-католицького священника з часів підпілля, політв’язня, музиканта о. Василя Кривульчака, з дня народження якого минуло 110 років.

Своїми спогадами та цікавими історіями про життя о. Василя Кривульчака ділився о. Олег Ткачук, котрий досі живе в його домівці. Слід зазначити, що о. Василь Кривульчак передав о. Олегу у спадок свій дім.

Також о. Сергій Дмитрук поділився спогадами про отця, адже він виростав біля нього та був його вихованцем. Отець Сергій відзначав, що о. Василь був ревним священником в часи підпілля, багато перетерпів за своє життя, був членом ОУН-УПА, був прекрасним музикантом (він єдиний, хто на той час вмів грати на трембіті), і грав він неймовірно. Він грав на трембіті в одному з Коломийських колективів, сам був родом з с. Космач. Був політв’язнем та відсидів в тюрмі понад 10 років. І в 50-річному віці прийняв священничі свячення.

Організатором вечора пам’яті є директорка Музею Історії міста Коломиї – п. Уляна Мандрусяк, котра належно оцінила вагомий внесок о. Василя в історію та культуру м. Коломиї.

Серед присутніх були: о. Романом Кіцелюком, протосинкел Коломийської єпархії; племінниця о. Василя Кривульчака – с. Гіякента; о. Рафаїл Стефурак ЧСВВ – парох храму святого Василія Великого (м. Київ); о. Володимир Касіян протопресвітер Коломийського протопресвітеріату,  духовенство Коломийського та Печеніжинського протопресвітеріатів та миряни, яким було відоме життя світлої пам’яті о. Василя Кривульчака.

Пресслужба Коломийської єпархії

Світлини: Микола Врубель

 


Новини єпархії