У Коломиї провели мітинг-реквієм до Дня Гідності та Свободи

Сьогодні Україна відзначає шосту річницю початку Революції Гідності на Майдані. Пам’ятний день коломияни відзначили молитовно біля пам’ятних знаків Героям Небесної Сотні та Героям АТО.

Панахиду всіма полеглими за період російсько-української війни очолив єпарх Коломийський УГКЦ кир Василій Івасюк спільно з духовенством.

 

У своєму слові владика наголосив, що цього дня слід пригадати мужність коломиян-патріотів на барикадах у Києві, наших капеланів і тих, хто жертвував тут, на Коломийщині, гроші, харчі, одяг, пенсії…

“День 21 листопада – це День народження свідомого українського громадянського суспільства, — продовжив кир Василій. — Мороз по шкірі проходить від споминів про ці події… Нашу молодь хотіли на Хрещатику втоптати в асфальт по «беспредєлу», тобто знищити Україну. Нині пролиту кров нашої молоді у Києві 2013 року, можна порівняти із жертвами студентів під Крутами. Ніхто не знав, що попереду нас чекали ще три місяці боротьби та страшна плата невинною кров’ю. Ці події змінили українське суспільство і назавжди перевернули хід історії. Український народ у ХХІ столітті вийшов на Майдан за християнські цінності і переміг дорогою ціною –приймаючи жертви синів і дочок різних народів. Вірменин Сергій Нігоян і громадянин України – перший віддав своє життя. Тоді народ переміг, але для політичних змін цього було недостатньо і тому сталася зневіра та розчарування”.

Завершив своє звернення єпископ словами: “Бог вручив великий подарунок нашому народові – долю України і вирішити її належить нам самим”.

Джерело: пресслужба єпархії


Новини єпархії