У Коломиї молитовно відзначили 30 річницю виведення військ з Афганістану

У величне свято Стрітення Господнього відзначають і день пам’яті учасників бойових дій на території інших держав. Історичний календар позначає 15 лютого 1989 року, як день виведення радянських військ з Афганістану і зустріч наших воїнів на рідній землі.

У Коломиї біля меморіального комплексу воїнам-афганцям правлячий архиєрей Коломийської єпархії кир Василій (Івасюк) та керуючий Коломийською єпархією єдиної помісної православної церкви в Україні єпископ Коломийський і Косівський Юліан Гатала спільно з духовенством відслужили панахиду з нагоди 30-ї річниці виведення військ з Афганістану.

“Сьогоднішній день, який щороку вшановуємо, є закінченням афганської війни для неіснуючої вже на сьогодні держави СРСР. Тоді закрилася остання сторінка героїчного і трагічного літопису боїв. Кровава війна забрала життя багатьох військових людей. “Блаженні миротворці, бо вони синами Божими назвуться” (Мт.5:9) – ці слова можна віднести до наших воїнів-афганців. Тож нехай Пресвята Богородиця, Мати Божа Неустанної Помочі, береже кожного з них і дає здоров’я, щоб послужити Матері-Україні на многії літа, а всім полеглим у боях – вічная пам’ять”, сказав владика. 

На захід прийшли ветерани-афганці, військовослужбоці, представники влади та чимало коломиян.  До присутніх звернувся голова Коломийських афганців Йосип Тодорів, який поділився згадками про тодішні події та подякував всім, хто підтримує спілку сьогодні. Відтак слово мали голова Коломийської районної державної адміністрації Любомир Глушков та заступник міського голови Володимир Бойцан.

По закінченню коломияни пом’янули всіх, хто брав участь у бойових діях та віддали шану поклавши квіти до меморіалу.

Автор: Діана Чавага, прес-секретар єпархії

 


Новини єпархії