У Коломиї молитовно відзначили 32 річницю виведення військ з Афганістану

15 лютого, у день величного празника Стрітення Господнього, правлячий архиєрей Коломийської єпархії кир Василій Івасюк, прибув до меморіального комплексу воїнам-афганцям щоб молитовно вшанувати всіх полеглих воїнів, адже 15 лютого 1989 року це день коли відбулося виведення радянських військ з Афганістану.

Єпарх Коломийський кир Василій Івасюк спільно з духовенством відслужили панахиду з нагоди 32-ї річниці виведення військ з Афганістану.

«Війна в Афганістані принесла смерть у тисячі українських родин. Понад 160 тисяч українців пройшли дорогою цієї війни, більше 3 тисяч додому так і не повернулись, а ще понад 8 тисяч отримали поранення! Найціннішим є людське життя! Леонардо да Вінчі влучно сказав: «Життя є великий дар. І той, хто його не цінує, дарунка цього не заслуговує». Ветеранів Афганської війни будемо пам’ятати і виявлятимемо розуміння, бо війна для них триває досі: у спогадах, снах і думках. Їм не треба співчуття. Їм потрібне розуміння. Любов до України не закінчується. Так нині діти наші стають також ветеранами. Про це повинен знати кожен і про це повинні пам’ятати всі». – сказав владика.

На захід прийшли ветерани-афганці, військовослужбоці, представники влади та чимало коломиян.  До присутніх звернувся голова Коломийських афганців Йосип Тодорів, який поділився згадками про тодішні події та подякував всім, хто підтримує спілку сьогодні. Відтак слово мав голова Коломийської ОТГ п. Богдан Станіславський.

По закінченню всі присутні пом’янули всіх, хто брав участь у бойових діях та віддали шану поклавши квіти до меморіалу.

Джерело: пресслужба Коломийської єпархії


Новини єпархії