У Коломиї молитовно відзначили 31 річницю виведення військ з Афганістану

Минає тридцять один рік з того часу як закінчилась злочинна війна в Афганістані. Воїни-інтернаціоналісти та їхні сім’ї досі не взмозі втамувати біль від втрати побратимів і близьких.

Світлина від Коломийська єпархія УГКЦ.

Щороку, 15 лютого, коломийська громада та члени Спілки ветеранів Афганістану біля меморіального комплексу на вулиці Січових Стрільців проводять мітинг-панахиду. Молитву за упокій душ полеглих синів Коломийщини очолив правлячий архиєрей Коломийської єпархії УГКЦ кир Василій (Івасюк) та єпископ Коломийський і Косівський ПЦУкир Юліан Гатала спільно з духовенством.

Вшановуючи пам’ять загиблих у війні, під час хвилини мовчання, пролунало три постріли. Таким салютуванням військовослужбовці окремої 10-ї гірсько-штурмової бригади віддали честь афганцям. Опісля відбулось покладання квітів до меморіалу.

Світлина від Коломийська єпархія УГКЦ.

Світлина від Коломийська єпархія УГКЦ.

Звертаючись до присутніх владика Василій сказав: “Війна – це не тільки бої, героїзм і подвиг. Це важкі людські страждання, нелюдські випробування, це смерть багатьох людей. Війна – це горе не однієї людини, а всього народу. Афганська війна – ще одна сумна сторінка нашої історії, яка несла смерть, каліцтво, одягнула в жалобу тисячі материнських сердець. Багато молодих воїнів-інтернаціоналістів були нагороджені орденами і медалями, але найвищою нагородою було – повернутися живим”.

У свою чергу голова Коломийської міськрайонної організації ветеранів Афганістану Йосип Тодорів подякував всім, хто підтримує Спілку, піклуючись про ветеранів. Також чоловік зауважив, що саме у день великого християнського свята Стрітення Господнього відбулося виведення радянських військ з Афганістану і зустріч наших воїнів на рідній землі.

“Видно Бог так дав, щоб всі, хто вижив, у цей день зустрілися зі своїми родинами”, — наголосив Йосип Петрович.

Світлина від Коломийська єпархія УГКЦ.

Світлина від Коломийська єпархія УГКЦ.

До присутніх також звернувся голова Коломийської районної державної адміністрації Любомир Глушков та заступник міського голови Володимир Бойцан.

Завершився поминальний захід спільним виконанням гімну України.

Джерело: пресслужба єпархії

 

 


Новини єпархії