У храмі с.Білозорина освятили новий іконостас

13 січня, у неділю по Різдві Христовому, владика Василій (Івасюк) відвіддав парафію с.Білозорина, де відслужив святкове богослужіння та освятив іконостас.

На подвір’ї храму, з найкращими привітаннями, владику зустріли діти і парафіяльна громада на чолі з парохом о.м. Богданом Михайлиною.

Цього дня, під час Божественної Літургії, спільно з єпископом співслужили священики Пнівського та Надвірнянського деканатів.

В часі проповіді кир Василій звернувся до присутніх, розважаючи над Євангелієм недільного читання.

Устань, візьми Немовля і Матір Його та біжи в Єгипет” (Мт.2:13-23) – замислюючись над цими словами, виразно бачимо долю біженців, хоча люди не зауважують того, що Ісус Христос почав своє земне життя як емігрант з Неба на Землю і далі до Єгипту, як політичний біженець. Холодна реальність відносин людини до людини робить кожного з нас емігрантом та біженцем по всі часи. Наляканий Йосип поспіхом збирає заручену, але не одружену з ним Марію, котра нещодавно народила Дитя та глибокої ночі втікає від переслідувань царя Ірода”, сказав владика. 

Продовжуючи проповідник зауважив, що “події Різдва Христового нагадують історію старозавітного Мойсея. Фараон наказує вбивати усіх єврейських дітей, щоби їхній народ у неволі не збільшувався кількісно та не міг повстати проти місцевої влади. Одначе, воля Божа була проти бажання фараона. Єдина дитина була врятована і саме їй вдалося вивести свій народ із дому рабства. Це був Мойсей! Так само в цій різдвяній історії Ірод виступає новим фараоном, віддаючи наказ вбити невинних дітей, сподіваючись, що серед них буде новонароджений цар Ізраїлів. Цього разу Бог також був проти бажання Ірода, бо Йосип та Марія із немовлям на руках врятувалися від смерті у чужій і холодній країні – Єгипті”.

Проподячи паралель між тогочасністю і сьогоденням владика Василій сказав, що подібна ситуація відбувається у нашій Батьківщині. “Починаючи від Голодомору 1932-33 років аж до теперішніх часів кількість населення в Україні катастрофічно зменшилася від 80-85 млн. чоловік аж до 30-40 млн. чоловік. Перебуваючи в умовах війни на Донбасі, люди покидають свою Батьківщину у пошуках праці з різних причин, а чисельність молоді та народжуваність різко падає. Українська Церква молиться про Боже милосердя над нашим народом”, – зазначив владика.

Під час свого візиту кир Василій подякував пароху храму о.м. Богдану Михайлині за ревну працю на парафії. Також єпископ вручив подячні грамоти селищному голові Василю Гладишу та парафіяльній громаді за жертовний внесок у розбудову УГКЦ. У свою чергу парох, від імені вірян храму, подарував владиці дерев’яну панагію.

По завершенню Літургії з нагоди свята відбулось мирування.

Джерело: прес-служба єпархії


Новини єпархії