У храмах Коломийської єпархії дзвонитимуть дзвони через поширення пандемії

 

Вих. КЄ 20/116

Від 16 березня 2020 року Божого

 

Всесвітлішим та всечесним отцям протопресвітерам, парохам, адміністраторам релігійних громад Коломийської єпархії УГКЦ

 

РОЗПОРЯДЖЕННЯ

 

Вступ. Український народ зараз проходить випробовування пандемією коронавірусу. Така ситуація зумовлює людей до покаяння, очищення, беззастережної довіри до Бога та віри в живого Воскреслого Ісуса Христа. Пандемія під назвою «коронавірус» спаралізувала майже весь світ. Кожна година може коштувати сотень тисяч людських життів. Немає права чекати масового зараження і тому в Україні введено загальнонаціональний карантин, а Церква подала цілий ряд правил поведінки духовенства та вірних у цей складний період випробовування.

I. Значення і вживання дзвонів в період пандемії коронавірусу. Звучання дзвону – це поклик до храму, приємна мелодія для вух і ці звуки вбивають навіть шкідливі бактерії в повітрі. Церковний дзвін очищає повітря, приборкує грім, блискавки. Люди своїм свідченням стверджують, що коли стоїш під куполом церкви і чуєш дзвін, тоді звукові вібрації проходять через все тіло, знищуючи шкідливі мікроби на відстані семи кілометрів. Вчені-геофізики стверджують, що резонанс звукових хвиль здатен впливати на організм людини на клітинному рівні. Тоді виробляються гормони, які зміцнюють імунну систему. Вібрація пригнічує білок мікробів. Молекулярні структури вірусів чуми, холери, тифу та грипу згортаються та перетворюються на кристалики. Вони стверджують, що звукові коливання та ультразвук мають механічний і біологічний впливи на живі організми. Біологічна дія ультразвуку полягає у знешкодженні найпростіших вірусів. Люди церковними дзвонами відлякували епідемії чуми та холери.

Опираючись на віковічну традицію Церкви благословляємо вживати дзвони в часи бактеріальних та вірусних  епідемій для знищення цих хворіб.

Колокол, Церковь, Небо, Религии

Виходячи з вищесказаного, зобов’язуємо священнослужителів у своїх парафіях, організувати, щоб кожного дня в межах від 12:00 до 13:00 год. а також у межах від 17:00  до 18:00 год. або у інший зручний час, дзвонити 10 хвилин в усі дзвони.

II. Храми не закривати, а навпаки допомагати людям збуджувати тверду віру у Воскресіння Ісуса Христа.

Обов’язком душпастирів і вірних є застосувати елементарні і зрозумілі засоби проти поширення небезпечних вірусів:

– хвора людина повинна залишатися вдома і звернутися до лікаря;

– тимчасово обмежити вияви вшанування святих ікон та речей через цілування. Підходячи до образу або до хреста, віруючий повинен перехреститися і поклонитися особі, котра зображена на тій чи іншій іконі, без поцілунку;

– люди старшого віку та діти попадають в «групи ризику» і тому їм треба обмежити відвідування місць великого скупчення людей;

– пригадувати вірним, що Святе Причастя необхідно приймати з широко відкритими устами, не торкаючись ложечки.

Священнослужителям надалі жертовно і з любов’ю відвідувати хворих, уділяти Святі Таїнства Єлеопомазання та Покаяння. Хворі, перебуваючи у медичній масці, можуть запрошувати священника для молитви як в лікарню так і додому.

Священникам не припиняти богослужінь відповідно уставу, а також в різних молитвах та набоженствах благати Господа  про якнайшвидше закінчення пандемії коронавірусу.

Нехай Пресвята Богородиця, Мати Божа Неустанної помочі, прославлена в Коломийській іконі «Це Мати Твоя», покриє своїм благословенним омофором всю нашу єпархію та наповнить кожну людину здоров’ям, життям та Божою любов’ю.

 

Благословення Господнє на Вас!

 

 

Єпископ Василь Івасюк

Єпарх Коломийський

  

о. Ігор Дрогомирецький

Канцлер єпархії


Новини єпархії