У Катедральному соборі м.Коломия виставлено фронтову ікону “Богородиця єднання”

У неділю, 5 серпня, в Катедральному Соборі Переображення Христового м.Коломиї, з благословення правлячого архиєрея Коломийської єпархії УГКЦ кир Василія (Івасюка) відбулося виставлення для загального почитання подорожуючої ікони “Богородиця Єднання” (духовний герб боротьби Українського народу).


Щоб життя людини було повноцінним і щоб щастя людина відчувала вповні, потрібно одинаково ретельно дбати як про спасіння та чистоту душі, так і про моральну чистоту свідомості й тіла. Як про здобуття Батьківщини Небесної – Царства Божого, так і про утвердження Батьківщини земної – української держави. Чітко усвідомлюючи необхідність утвердження даних цінностей у свідомості українського суспільства, великий духовний батько української нації Андрей Шептицький залишає нам заповіт і настанову “Як будувати Рідну Хату”.

Однак частенько ми не усвідомлюємо вагомості даної настанови не тільки для держави, нації, українського суспільства, але в першу чергу для кожного з нас як особистості. Тож як наслідок нарікаємо, мовимо що втомилися від війни та нестабільності у суспільстві і державі. Та і взагалі – запитання во ім’я чого точиться боротьба, а також твердження, ніби війна далеко і вона не має до нас відношення зараз досить популярні.

Втім чи маємо ми право допускати у своє серце дух вагання, нерішучості та байдужості? Вагатися в той час, коли наші діти, воїни українського народу, во ім’я перемоги і торжества Божої Правди на українській землі ризикують як своїм здоров’ям так і життям. Ризикують наслідуючи Христа у любові до свого народу та готовністю до самопожертви. Звісно що такого права ми не маємо, адже ап. Петро йдучи по воді до Христа, став потопати саме тієї миті коли відчув страх і вагання. (Мт 14:30)
Тож чого нам насправді бракує? Єдності і одностайності! “В єдності сила народу…”, – йдеться в словах пісні “Боже, послухай благання”. Євангелист Іван каже: “Будьте єдині як Я і Отець ОДНЕ…” (Ів 10:30)

Тож як нам насправді втілити у життя Заповіт Андрея Шептицького? Як нам будувати “Рідну Українську Хату”? Над цим та рядом інших актуальних запитань, що виникають у духовно-суспільному житті, ми мали можливість розмірковувати спільно з громадою Катедрального Собору Переображення Христового УГКЦ міста Коломия під час духовної науки.

Опісля відмовили молитву “Вервиця Перемоги” перед іконою “Богородиця Єднання” та приступаючи до помазання святим єлеєм, усі бажаючі, приклонившись перед іконою, внесли пожертву у наміренні “Фронтова Інтеція”.

На завершення недільного дня діти та молодь  взяли участь у майстер-класі  “Свічка Миру-Полум’я Звитяги”. Під час нього діти мали можливість власноруч виготовити та розписати свічку з фронтової гільзи АГС.

Нагадаємо, що впродовж тижня коломийська громада і всі бажаючі матимуть можливість помолитися перед іконою “Богородиця Єднання” та долучитися до пожертви в наміренні “Фронтова Інтенція”.

Автор: клірик Коломийської єпархії,
фронтовий капелан Микола Мединський


Новини єпархії