У катедральному соборі м. Коломия відбулись піддияконські свячення

Сьогодні, 05 червня 2021 р.Б., в переддень неділі сліпонародженого, у Катедральному Соборі м. Коломиї преосвященний владика Василій Івасюк молився Вечірню. Перед час богослуженням відбулася піднесена урочистість: з рук преосвященного владики Василія отримали піддияконські свячення брати-семінаристи: бр. Олег Корпанюк та бр. Ростислав Неймет.

Цю радісну подію, зі своїми колишніми вихованцями, розділив о. Андрій Квік, котрий був їхнім префектом під час навчання у дяківсько-катехитичному коледжі.

Піддияконські служіння в нашій Церкві сягає далеких часів. Так, ще у 370 році цей чин, з рук Антіохійського Патріарха Мелетія, отримав святий Йоан Золотоустий.

Господь покликав новопоставлених піддияконів до великого та чудесного служіння, а сьогодні вони зробили той перший крок Йому на зустріч. Спочатку вони отримали запалену свічку, як символ світла Божого Слова, котре вони будуть нести посеред Христового люду. Після виголошення єпископом «аксіос», що означає «достойний», вони отримали дальматики, як символ ризи спасіння та приналежність до церковного клиру й орарі, як символ ангельських крил.

Преосвященний владика Василій звернувся до новопоставлених піддияконів з напутнім словом, в якому наголосив на величі їхнього служіння, великій відповідальності ширити Христове Слово у світі, самопожертві, смиренні, молитві та любові. Отримавши цей найнижчий ступінь священства, вони стали ще ближчими до Христа.

Пресслужба Коломийської єпархії УГКЦ

 


Новини єпархії