У Катедральному соборі м. Коломиї молились Єрусалимську утреню

Ввечері, 30 квітня 2021 р. Б., у Катедральному соборі м. Коломиї, преосвященний владика Василій Івасюк спільно з духовенством молився Єрусалимську утреню.

Єрусалимська утреня – найчуттєвіше богослужіння Страсного тижня. Її тексти сповнені суму, похвали, подиву, жаху, співчуття та горя, бо невдячні й жорстокі люди розіп’яли свого Творця. Особлива увага прикута до розмови Ісуса зі Своєю Пресвятою Матір’ю, Якій не один меч болю прошив серце. «Не ридай наді Мною, Мати… бо воскресну і прославлюся» – слова, котрі Син промовляє до Своєї осиротілої Матері, втішаючи Її.

З кожних наспівом людина усвідомлює велич Христової жертви, оплакує Його смерть й очікує радості від славного Його Воскресіння. Та й сам настрій цього богослужіння особливий: сумна та жалісна атмосфера переходить до радості та прослави Спасителя, Який сходить до аду, руйнує його силу, перемагає смерть, виводить душі усіх тих, хто від створення світу томилися там, і стає Переможцем.

Звертаючись до усіх присутніх із словами повчання, Владика Василій зазначив: “Спасіння і благодать – це дар Божий і умовою до прийняття його – прощення всіх людей. Той, хто щиро прощає свого супротивника, то йде перший миритися і більше вже ніколи не згадує кривди та бажає йому добра, як найкращому другому на землі і в небі. Молитва за наших кривдників – це найголовніший признак прощення. Отже, як ми хочемо, щоб Господь відносився до нас, так і ми повинні відноситися до кожної людини”.

Джерело: пресслужба Коломийської єпархії


Новини єпархії