У головному храмі єпархії відбулась прем’єра концертної програми “Слався, Царице”

Бетховен, Вівальді, Бах… Твори дев’яти  композиторів прозвучали в Катедральному Соборі Преображення Христового. Мешканці міста змогли насолодитись духовною і світською музикою чотирьох століть в унікальному аранжуванні. Концерт підготував ансамбль саксофоністів з Івано-Франківської обласної філармонії разом із сопрано Ірини Ключковської, який  присвятили прославленню Богородиці.

“Нам захотілось створити щось оригінальне, – розповідає автор проекту та диригент Роман Дзундза. –  Ми вибрали твори, які оспівують образ Божої Матері.  Композиції охоплюють чотири століття: від XVII до XX”

Незважаючи на обідню пору, послухати музикантів прийшло багато людей: діти, молодь,  люди старшого віку, що не могло не порадувати організаторів.

“Складність полягала у тому, що саксофон – це переважно сольний інструмент, який має специфічний тембр. Нам потрібно було аранжувати все так, щоб сопрано, ансамбль  і музичний інструмент звучало, як одне ціле. Дивлячись на кількість відвідувачів, я думаю, що нам це вдалось. Це також свідчить про те, що люди хочуть слухати класику. Я вважаю, що найкращі речі, які були створені людством потрібно повторювати, а не забувати. Музика – це одна з них”,каже диригент.

Ця програма є унікальною саме через поєднання саксофону з сольним номером.  Надзвичайним є і місце проведення, тому що до цього часу у соборах такі концерти не проводили. Концерт був безкоштовним.

“Практика духовних концертів необхідна. У Європі це нормальне явище і у кожному Соборі регулярно проводять такі заходи, – переконана головна редакторка телеканалу НТК та співорганізаторка Тамара Приходько. – Ми повинні слухати не тільки поп-музику, але і класику, яка пройшла крізь віки та існуватиме вічно.”

Незабаром коломияни матимуть змогу ще раз послухати талановитих музикантів, але вже з новою програмою. Якою вона буде, організатори поки що тримають у таємниці.

“Для Коломиї це буде щось надзвичайне”, – стверджує Роман Дзундза.

Джерело: Глуzд


Новини єпархії